نمایندگی سامسونگ

24 سامسونگ

تعمیر باتری موبایل سامسونگ

 

تعمیر باتری موبایل سامسونگ، در حال حاضر باتری‌های در گوشی‌های سامسونگ امروزی، باتری‌های لیتیوم یونی هستند. اگرچه این باتری‌ها در قیاس با باتری‌های یک دهه گذشته، بروزتر و کارامدتر شده‌اند اما حقیقت آن است که این باتری‌ها نیز طول عمر محدودی دارند. علاوه بر این، باتری‌های لیتیوم‌یونی که تقریبا در هر گوشی هوشمندی استفاده می‌شوند، با هر سیکل شارژ، کمی افت ظرفیت پیدا می‌کنند.

با توجه به اینکه سلامت باتری گوشی با عمر آن دو مقوله جدا از هم هستند. عمر باتری و یا همان Battery Life بیانگر طول عمر باتری با یک بار شارژ است اما سلامت باتری یا همان Battery Health، عمر باتری گوشی سامسونگ را با گذشت زمان مشخص می‌کند. مشکلی که در ارتباط با غالب باتری‌های لیتیومی وجود دارد، عدم امکان دسترسی به آنهاست. برخلاف گوشی‌های قدیمی که دسترسی به باتری آنها به آسانی امکان‌پذیر بود، در موبایل‌های جدید، کاربران به باتری گوشی سامسونگ خود دسترسی ندارند و نمی‌توانند آن را با یک نمونه نو جایگزین کنند. البته این به معنای عدم امکان تعویض و تعمیر باتری گوشی سامسونگ نیست و سرویس‌های مرتبط با این در مراکز تعمیر معتبر قابل دریافت است.

 

اهمیت تعویض باتری گوشی سامسونگ

ضمن اینکه تعویض باتری گوشی هوشمند سامسونگ ترجیها باید توسط افراد باتجربه و کاربلد انجام گردد. برای کارکرد و عملکرد بهتر در تلفن همراه سامسونگ، با توجو به نوع و مدل گوشی از باتری های پلیمری و لیتیوم یونی تایین می گردد.

 کاهش ظرفیت اصلی باتری، شارژ نشدن باتری گوشی و زود خالی شدن مستمر و مداوم کارایی این قطعه را به دنبال دارد. علاوه بر این، با توجه به طول عمر مفید و ماهیت باتری های لیتیوم پلیمری و لیتیوم یونی، تعویض آنها پس از گذشت بازه زمانی مشخص، یک امر اجتناب ناپذیر و الزامی تلقی می گردد.

عمر باتری گوشی سامسونگ را چگونه افزایش دهیم؟

استفاده از شارژر اصلی گوشی سامسونگ
هیچگاه هنگام شارژ شدن گوشی با گوشی کار نکنید
نگهداری گوشی در دمای مناسب
برنامه و بازی های غیر استاندارد نصب نکنید.

نکات مهم  درآوردن باتری گوشی سامسونگ

برخی از نکاتی که هنگام تعویض باطری گوشی سامسونگ و سایر انواع موبایل های اندرویدیبه دچند دسته خلاصه میشود:

1- استفاده از باتری اصل و اورجینال

بدون اغراق، اصل و اورجینال بودن، از مولفه های مهم و حائز اهمیت در هنگام تعویض باتری به شمار می رود. تعویض باتری گوشی های مختلف، تقاضاهای بسیار بالایی در سطح بازار دارد. با این وجود احتمال وجود قطعات تقلبی و بی کیفیت را افزایش داده است. نصب باتری بی کیفیت و غیر استاندارد، نتیجه ای به جز ایجاد مشکلات مختلف مانند صدمه زدن به سایر قطعات سخت افزاری دستگاه، خالی شدن سریع ظرفیت، داغ شدن بدنه گوشی و حتی بروز حوادثی مانند انفجار باتری و آتش گرفتن را در بر نخواهد داشت. بنابراین، برای تهیه باتری اصل و اورجینال برای گوشی هوشمند سامسونگ باید به مراکز مجاز و معتبر مراجعه نمود.

2- عدم انقضای تاریخ مصرف باتری

تاریخ تولید باتری، یکی از نکات حائز اهمیت در هنگام تعویض باتری گوشی های هوشمند سامسونگ به شمار می‌رود. در چنین مواقعی تاریخ حک شده بر روی باتری موبایل باید همخوانی و هماهنگی داشته باشد.

در صورت وجود هرگونه مغایرت روی تاریخ درج شده، به احتمال زیاد، باتری انتخابی غیر اصل و بی کیفیت می باشد. ضمنا، بررسی اطلاعات روی برچسب باتری تلفن همراه، ارزیابی لبه باتری و لوگوی شرکت و برند سازنده، در شناسایی و تشخیص اصل بودن باتری گوشی، به کاربران کمک شایانی در بهره برداری می نماید.

3- بهترین زمان برای تعویض باتری موبایل

عواملی که برای تعیین بهترین زمان تعویض باتری موبایل میباشد عبارتند از: خالی شدن شارژ سریع گوشی، داغ شدن بدنه، خاموش شدن یکباره دستگاه، طولانی بودن شارژ دوباره آن برای بازه زمانی طولانی مدت، تورم یا باد کردن باتری، تغییر شکل ظاهری و افت و کاهش کارایی چشمگیر، بهترین زمان برای تعویض باتری موبایل میباشد.

آیا می توان از فست شارژ برای گوشی های معمولی استفاده کرد؟

برخی از کاربران بر این باورند که استفاده از فست شارژ موجب زود پر شدن باتری گوشی می شود و به گوشی های معمولی اسیب میرساند. در واقع این عقیده اشتباه است زیرا تکنولوژی فست شارژ از ولتاژ بالا و یکسان برای همه ی گوشی ها استفاده نمی کند بنابراین برای گوشی های معمولی هم می توان از فست شارژبکار برد اما با توجه به توان شارژ و ولتاژ ورودی بهتر است از شارژر اصلی خود گوشی معمولی استفاده شود.

روش تعویض باتری گوشی های پرسی سامسونگ

با مشکلاتی همچون شارژ نشدن گوشی، نگه نداشتن شارژ، خاموش و روشن شدن های بی مورد و… متوجه خواهید شد که وقت تعویض باتری گوشی است. هر چند بعضا این موارد تنها مربوط به باتری نمی شود. بنابراین این موارد را حتما با یک تعمیرکار ماهر در میان بگذارید، بخصوص اگر باتری گوشی شما پرسی باشد که موضوع این مطلب می باشد. در موبایل های قدیمی تعویض باتری موضوع ساده ای بود و اکثر افراد بدون نیاز به تعمیرکار، این کار را  به اسانی انجام میدادند. اما امروزه اکثر موبایل ها به صورت پلمپ روانه بازار میشوند. به این دلیل باعث شده که تعویض باتری کاری حساس و نیازمند فرد متخصص و ماهر گردد. در هر صورت اگر خودتان قصدانجام تعویض آن را دارید، طبق اصول می توان موارد زیر را مد نظر قرار داد:قبل از هرچیزی مطمئن شوید که شارژ باتری گوشی شما کمتر از 25 درصد باشد.

شاید به نظر بی اهمیت باشد و مهم نباشد، اما زیاد بودن شارژ باتری ممکن است باعث انفجار شود. سپس گوشی را خاموش و سیمکارت و رم را خارج نمایید.

به وسیله یک سشوار یا هیتر بین دمای 70 تا 80 درجه سانتی گراد به مدت یک دقیقه به پلمپ پشت گوشی گرما دهید تا شل شود. در این مرحله نیاز به یک قاب کش دارید تا به راحتی قاب پشت گوشی از قالب جدا شود. حال نوبت به تعویض باتری قدیمی و جایگزینی باتری جدید است.

هزینه تعویض باتری گوشی های پلمپ

آهمانطور که ذکر شد، تعویض باتری گوشی های پلمپ کار نسبتا پیچیده ای نیست؛ البته اگر ریسک این کار را خودتان بپذیرید، در غیر اینصورت باید به یک متخصص و تعمیرکار ماهر بسپاریید. اما پیچیده نبودن این امر، هزینه زیادی در بر ندارد. بنابراین توصیه میشود تعویض باتری به یک تعمیرکار زبردست بسپارید.

مشکلات بعد از تعویض باتری گوشی اندروید

اگرچه تعویض قطعه مزایایی همچون صرفه جویی در وقت و هزینه راشامل میشود، اما اگر احتیاط نکنید ممکن است باعث اصیب  رساندن گوشی‌ تان شود. برای تعویض آن میبایست به مراکز معتبر و نمایندگی‌ها مراجعه کنید. قطعات نامرغوب می تواند نتیجه عکس روی گوشی داشته و یا حتی باعث سوختن و برک شدن گوشی شودند.

بعد از تعویض باتری گوشی چند ساعت باید شارژ شود؟

در گذشته باتری های این قبیل از جنس نیکل ساخته میشددند. باورهایی بر این اساس که در استفاده اولیه شارژ باتری حتما باید خالی شود و بعد از آن ساعت ها در شارژ بماند. اما با روی کار آمدن باتری های لیتیوم یون، چنین باورهایی قدیمی شده. مگر اینکه گوشی شما تولید یک قرن پیش باشد.

در همه این موارد توصیه ما این است که:

اول از هر چیز دفترچه راهنمای تولید کننده را مطالعه کنید مبادا توصیه ای در مورد نحوه شارژ اولیه از قلم بیفتد.
نه تنها اولین بار، همیشه از شارژر اصلی گوشی استفاده کنید.
تا جای ممکن سعی کنید شارژ گوشی بین 20 تا 80 درصد باشد. این روش استفاده باعث میشود بهترین ولتاژ مورد نیاز منتقل شود.

آیا با تعویض باتری گوشی اطلاعات پاک میشود؟

اگر امر تعویض باتری گوشی به درستی و به دست متخصصبه عمل آید، این اطمینان را به شما میدهیم هیچ اتفاق ناگواری قرار نیست پس از آن بیفتد. البته اطلاعات در حافظه گوشی موبایل، روی هارد آن ذخیره می باشد. بنابراین تعویض باتری گوشی با اطلاعات ذخیره شده بر روی آن ارتباطی ندارد. در گذشته قطعه های این قبیل از جنس نیکل ساخته میشدند. باورهایی بر این اساس که در استفاده اولیه شارژ باتری حتما باید خالی شود و بعد از آن ساعت ها در شارژ بماند. اما با روی کار آمدنوع جدید لیتیوم، چنین باورهایی قدیمی شده. مگر اینکه گوشی شما تولید یک قرن پیش باشد.

در همه این موارد توصیه ما این است که:

اول از هر چیز دفترچه راهنمای تولید کننده را مطالعه کنید مبادا توصیه ای در مورد نحوه شارژ اولیه از قلم بیفتد. نه تنها اولین بار، همیشه از شارژر اصلی گوشی استفاده کنید. تا جای ممکن سعی کنید شارژ گوشی بین 20 تا 80 درصد باشد. این روش استفاده باعث میشود بهترین ولتاژ مورد نیاز منتقل شود.

نشانه‌های خرابی باتری گوشی سامسونگ

برای تشخیص سلامت باتری گوشی سامسونگ و البته سایر برندهای گوشی روشهای متعددی وجود دارد. در این میان، برخی علایم خرابی باتری، آسان و به راحتی قابل تشخیص و برخی دیگر دشوارترند. به یاد داشته باشید که باتری‌ها زباله قابل بازیافت هستند، پس آن‌ها را در سطل‌های زباله‌های قابل بازیافت قرار دهید تا در مراکز بازیافت از آن‌ها استفاده شود. در زیر به برخی از نشانه‌های خرابی باتری گوشی سامسونگ اشاره می‌گردد:

موبایل در مدت کمی خاموش می‌شود

داغ شدن تلفن همراه و در قسمت باتری

ورم یا باد کردن باتری گوشی سامسونگ

خاموش شدن موقع استفاده از موبایل

باتری فقط مواقعی که به شارژر وصل است روشن می‌ماند

تعمیر باتری گوشی سامسونگ

 برای این کار یک بار شارژ باتری گوشی سامسونگ را کاملا خالی کنید و سپس آن را حداقل تا ۴۸ ساعت به شارژ، متصل نگه دارید. توصیه می‌شود که حداقل در ماه، این عمل را برای باتری لیتیوم یونی محصول الکتریکی‌تان انجام دهید. در صورتی که باتری موبایل شما شارژ نمی شود باتری را از  گوشی موبایل جدا کنید. پس از  جداسازی به قطب مثبت و منفی باتری دقت کنید. یک سیم USB بلا‌استفاده را انتخاب کرده و سر کوچک‌تر آن (که معمولا روی آن، B ذکر شده است) را قطع نمایید. سپس باید بتوان یک سیم قرمز (قطب مثبت) و یک سیم سیاه (قطب منفی) را مشاهده نمایید. سپس سر بزرگ‌تر سیم USB را به لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود متصل کنید؛ سیم قرمز را به قطب مثبت و سیم سیاه را به قطب منفی باتری موبایل خود وصل کنید. احتمالا با این کار، باتری شروع به شارژ شدن کند.

تعویض باتری گوشی سامسونگ

اگر میخاهید که گوشی خود را تعمیر نمایید و قصد دراوردن باتری موبایل سامسونگ خود را دارید، می توانید دستورالعمل زیر را پیروی کنید. اگر قصد دارید برای رفع مشکل باتری گوشی همراه خود اقدام نمایید، دستگاه خود را به دست تعمیرکار موبایل بسپارید، برای محافظت از اطلاعات گوشی و جلوگیری از به سرقت رفتن دیتاها حتماً اقدامات لازم را بکار ببرید.

مرحله اول

پیروی از دستورالعمل های مربوطه: در اولین مرحله تعویض باتری گوشی سامسونگ، بایستی دستورالعمل های مربوط به باز کردن گوشی را متناسب با نوع و مدل آن از اینترنت پیدا نموده و با تبعیت از آن پیش بروید. به منظور تسهیل و تسریع شدن این فرآیند میبایست در مرورگر خود عبارت How to replace battery Samsung (پس از این عبارت مدل گوشی خود را تایپ کنید) را وارد کرده تا دستورالعمل های مربوط به نوع و نحوه تعویض باتری دستگاه نمایان شود.

مرحله دوم

جدا کردن کاور گوشی: برای تعویض باتری موبایل سامسونگ می بایست کاور دستگاه از قالب آن جدا شود.  این فرآیند متناسب با نوع و مدل گوشی هوشمند می تواند متفاوت داشته باشد. معمولا، در گوشی های هوشمند سری جدید سامسونگ، برای جدا کردن کاور  از یک ابزار سوزنی شکل استفاده میشود. همچنین، کاور پشت پنل غالبا با گیره های پلاستیکی در سرجای خود چفت می شود. در هنگام جدا کردن کاور این موضوع  جایز است.

مرحله سوم

باز کردن پیچ ها: پس از جداسازی کاور، باتری گوشی نمایان میشود. با استفاده از پیچ گوشتی باید این پیچ ها را به آرامی باز نموده تا فرآیند جدا سازی باتری از پنل دستگاه بدون مشکل انجام شود.پس از باز کردن پیچ ها، جدا کردن سوکت های باتری به عمل می آید. با استفاده از ابزارهای مخصوص مانند اسپاتول، کابل ها و فیش های اتصال دهنده بر روی باتری جدا می شوند.

مرحله چهارم

برداشتن پوشش مادربرد: برای تعویض باتری گوشی سامسونگ مخصوصاسری های A، باید پوشش مادربرد از روی باتری برداشته شود. این پوشش غالبا در قسمت پایین گوشی قرار دارد. با باز کردن پیچ ها به راحتی این پوشش از پنل دستگاه به راحتی جدا سازی می شود.

مرحله پنجم

جدا سازی باتری از پنل: به طور معمول، باتری گوشی های هوشمند جدید سامسونگ با استفاده از چسب نگهدارنده در سرجای خود ثابت و محکم می شود.

بهینه‌سازی مصرف باتری گوشی سامسونگ

در مرحله بعد، گوشی را ریست کنید تا مصرف باتری به حالت عادی خود بازگردد. بهتر است نوتیفیکشن های غیرضروری را غیرفعال نمایید. بعلاوه اپلیکیشن‌هایی که ضرورت دسترسی به دیتای اینترنت همراه ندارند را نیز متوقف کنید. برای این کار این آدرس را دنبال کنید: به قسمت Settings با ورود به گزینه Data Usage گزینه Background Data را غیر فعال کنید. کم کردن روشنایی صفحه نمایش یکی دیگراز روش هایی است که میتواند در کاهش مصرف باتری گوشی به شما کمک کند است.

نرم‌افزارهای بهینه‌ساز مصرف باتری گوشی سامسونگ نظیر GreenPower Premiu از عوامل مواثر در کاهش مصرف انرژی دستگاه هستند.

آیا بازی کردن به موبایل شما آسیب میرساند؟

پاسخ منفی است. عناوین بازی‌های با گرافیک بالا که باتری زیادی از گوشی مصرف می‌کنند، در یک گوشی آسیبی به آن وارد نمی‌کند.
حتی با یک گوشی اندروید رده پایین، انجام بازی آسیبی به دستگاه وارد نمی کند، اما اگر بازی های آنلاین با گرافیک بالا را روی تلفن همراه خود بازی میکنید، ضعیف شدن باتری دراستفاده طولانی مدت احتمال دارد.

آیا انجام بازی هنگام شارژ گوشی مضر است؟

بله، انجام بازی هنگام شارژ کردن گوشی اشتباه است و باعث می شود در دراز مدت به باتری گوشی آسیب برسند. احتمالا بدترین کاری که می توانید با تلفن همراه خود انجام دهید، شارژ کردن تلفن همراه و در عین حال بازی کردن با آن است. با این کار مطمئناً باتری گوشی خود را از بین برده و با مشکلات دیگری مانند شارژ منفی، طولانی شدن زمان شارژ، رسیدن باتری در عرض چند ثانیه به 100 درصد و یا کاهش شارژ از 100 درصد به 10 درصد در عرض چند ثانیه، مواجه خواهید شد.

من مدت زمان زیادی به بازی کردن و شارژ کردن همزمان گوشی عادت داشتم، و با این کار مشکلات زیادی برای باتری به وجود آمد. بعد از یک سال در حالی که همه چیز عادی به نظر می رسید، طی یک روز اتفاقی جبران ناپذیر رخ داد. هنگام شارژ گوشی متوجه شدم به جای اینکه گوشی شارژ شده و درصد باتری بالا برود، درصد آن پایین می آید. در ابتدا شوخی به نظر میرسید. با جدا کردن گوشی از برق و وصل کردن دوباره آن، چیزی که دیدم باتری پر بود. از همان لحظه، مشکلات جدی باتری در تلفن خود را نشان داد.

نتیجه دوم از تست باتری

این کار را روی دومین گوشی اندروید خود امتحان کردم تا مطمئن شوم که چه چیزی است که به باتری آسیب رسانده است، و این اتفاق دوباره تکرار شد. بعد از این اتفاق هرگز با گوشی هنگام شارژ استفاده نکردم. نکته اینجاست که وقتی در حال انجام یک بازی آنلاین هستید، با روشن بودن وای‌فای یا داده تلفن همراه هنگام انجام بازی، دستگاه بیش از اندازه گرم می‌ شود.
در این حالت به جای اینکه درصد باتری بالا برود، صرف نظر از اینکه در حال شارژ کردن گوشی هستید، کاهش می یابد. اگر این اتفاق ادامه پیدا کند، در دراز مدت کارایی قطعه خراب شده یا آسیب جدی خواهد دید.
این اتفاق فقط هنگام بازی کردن رخ نمیدهد، بلکه هر یک از عملکردهای تلفن که نیاز به دسترسی به اینترنت دارند، شامل این قانون می شود.
هنگامی که متوجه شدید گوشی شما بیش از اندازه داغ شده است، تمام کارهایی که انجام می دهید را رها کنید و قبل از شارژ کردن گوشی اجازه دهید تا به اندازه نرمال خنک شود.

هزینه تعمیر باتری گوشی سامسونگ

اگر جز افرادی نیستید که با به بازار آمدن مدل‌ های جدید موبایل، گوشی خود را عوض می کنید، حداقل یک بار مجبور به تعویض باتری گوشی خود شده اید. علت این امر هم کاملا واضح است. حتی اگر شما در نگهداری از گوشی خود و میزان شارژ باتری آن وسواس به خرج دهید، دیر یا زود مجبور به تعویض آن خواهید شد. قطعه‌ ای همچون باتری، قطعه‌ ای مصرفی محسوب می شود. با این اوصاف، احتمالا بعد از 2-3 سال باتری گوشی شما مثل روزهای اول بازدهی ندارد.

این موضوع باعث میشود قیمت تعویض چند وقت یکبار باتری گوشی برای شما مهم شود. عوامل متعددی در این موضوع دخیل است. یکی از این موارد برند گوشی است. یکی از محبوب ترین برندها سامسونگ می باشد. بعد از برند، مدل گوشی مطرح است. قطعا هزینه تعویض باتری سامسونگ گلکسی اس 7 از گلکسی اس 20 کمتر خواهد بود. همچنین از آنجایی که باتری گوشی سامسونگ جز قطعاتی است که به وفور یافت می شود، از این رو تشخیص جنس اصل و تقلبی تا حدودی برای بخصوص کاربران سخت می شود. بنابراین توصیه می شود جهت تعویض باتری سامسونگ خود، از اصالت کالا مطمئن و از فروشنده ضمانت بخواهید.

مرکز تعمیرات گوشی سامسونگ

اگر تعمیرات موبایل سامسونگ به دست کارشناسان باتجربه وکاربلد با استفاده از تجهیزات تخصصی این حوزه انجام پذیرد نه تنها عیوب موجود در دستگاه را رفع خواهد ساخت بلکه به دلیل اِعمال پاره ای گردگیری ها، تنظیمات تخصصی و عملیات ویژه در حین تعمیر، سبب بازیابی کیفیت اولیه دستگاه و افزایش عمر مفید آن خواهد گشت.

به همین دلیل مدیریت مرکز نمایندگی سامسونگ تمام تلاش خود را بکار گرفته است، تا از طریق همکاری با برترین کارشناسان در این حوزه و بکارگیری پیشرفته ترین تجهیزات تخصصی، بالاترین سطح کیفی خدمات را به کاربران ارائه نماید و کیفیت اولیه محصول را به آنها بازگرداند. کاربران گوشی‌های سامسونگ می‌توانند با حضور متخصصین در این مراکز سرویسهای مرتبط با تعمیر و بهسازی دستگاه هوشمند خود از جمله باتری گوشی سامسونگ را دریافت نمایند.

 

تعمیر باتری موبایل سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا