یکی از خدماتی که جهت تعمیرات موبایل سامسونگ ، در نمایندگی انجام می شودتعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ می باشد.

تعمیر تاچ موبایل سامسونگ از جمله  خدمات تخصصی واحد تعمیرات موبایل در نمایندگی سامسونگ است . امروزه  شاهد استفاده از تاچ به جای صفحه کلید در گوشی ها هستیم. بهره مندی از صفحه نمایش لمسی  به جای دکمه در کنار مزیت هایی که دارد ممکن است با مشکلاتی نیز همراه باشد . یکی ازین مشکلاتی که مکررا ، توسط کاربران گوشی های لمسی گزارش شده است ، توقف عملکرد تاچ یا صفحه  نمایش لمسی است .

تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ

به منظور رفع مشکلات ال سی دی گوشی مهندسان ماهری در این مرکز، مشغول فعالیت می باشند. وجود ابزارآلات پیشرفته ی تعمیر در این مرکز موجب شده که این مهندسان، به شکل تخصصی تری اقدام به عیب یابی و تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ کنند.

 شایان ذکی است ، جهت تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ، چنانچه لازم باشد، تعویض این قطعه نیز انجام می گردد. آن چه در تعویض ال سی دی گوشی اهمیت ویژه ای دارد جایگزینی آن با قطعه ی اصل و اورجینال می باشد. متخصصین  مرکز تعمیرات موبایل به تمامی اصول مهم در تعمیر و تعویض قطعات گوشی مسلط هستند.

 

تعمیر تاچ موبایل سامسونگ

  این مشکل دلایل مختلفی دارد ؛   نصب یک نرم افزار جدید ، بالا بودن حجم برنامه ها و یا ویروسی شدن و .. از عواملی است که درفرایند  قفل شدن گوشی و عمل نکردن تاچ ، موثر است .

متخصصین نمایندگی سامسونگدر صورت بروز مشکل در تاچ گوشی های سامسونگ، صفحه نمایش لمسی یا تاچ گوشی، ال سی دی / صفحه نمایش، حسگر فیوز، اسپیکر و میکروفون، بلندگو، دوربین جلو و عقب، شبکه و وای فای، دکمه های خانه و ولوم، پورت شارژ و جک هدفون را به دقت بررسی می کنند. کارشناسان تعمیر موبایل سامسونگ پس از تشخیص مشکل و عیب یابی صحیح نسبت به تعمیرتاچ موبایل سامسونگ اقدام می نمایند. در شرایطی که طبق تشخیص کارشناسان تاچ قابل تعمیر نباشد نسبت به تعویض آن اقدام خواهند نمود.

 

نکات مهم در تعمیر و تعویض گوشی سامسونگ

پیش از اقدام به تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ باید به این نکته توجه نماییم که ، آیا مشکل به وجود آمده سخت افزاری است یا نرم افزاری اگر مکشل مربوط به نرم افزار گوشی باشد ف متخصصین با تعمیرات نرم افزاری گوشی سامسونگ مشکل را حل خواهند نمود.

امااگر مشکل سخت افزاری باشد و ال سی دی گوی از بین رفته باشد ، اقدام جهت تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ ضروری می باشد.

مشکلاتی که ممکن است در ال سی دی گوشی اتفاق بیفتند عبارتند از : داغ شدن ال سی دی، کند شدن سرعت گوشی، کار نکردن تاچ پد ال سی دی، نفوذ مایعات در ال سی دی و کم شدن و یا محو شدن نور صحه نمایش و…

 

تعمیر تخصصی تاچ موبایل سامسونگ

متخصصین مرکز تعمیرات موبایل  پس از بررسی مشکلات صفحه نمایش ، تعمیر تاچ موبایل سامسونگ را آغاز خواهند نمود.  مشکلات بوجود آمده در لمس گوشی های سامسونگ در بیشتر موارد  ارتباطی با جنبه ی سخت افزاری نداشته و یک مشکل نرم افزاری است. برای رفع مشکلات تاچ گوشی سامسونگ ، متخصصین ابتدا با استفاده از روش های تست سخت افزاری گوشی اندروید ساختمان فیزیکی دستگاه را بررسی می کنند.

 

بعد از انجام این تست روند تعمیر تاچ موبایل سامسونگ  انجام خواهد شد. پیش از مراجعه به نمایندگی سامسونگ ، مطمئن شوید که مشکل پیش آمده مربوط به تغییر شارژر گوشی نمی باشد. اغلب مشاهده شده است که به دلیل تعویض شارژر تاچ گوشی های به درستی کار نمی کنند. دلیل آن هم ولتاژ بالایی می باشد که به گوشی وارد می شود.

 

نکات کلیدی در تعمیر تاچ گوشی سامسونگ

بررسی مصرف رم

پیش ازتعمیر تاچ موبایل سامسونگ  ، مصرف رم را بررسی نمایید. مصرف بیش از حد رم با نصب برنامه های مختلف ، از دلایل اصلی کند شدن تاچ گوشی های لمسی اندرویدی یا از کار افتادن آن است. بهتر است که قبل از انجام هر اقدامی برنامه های پر مصرف گوشی هوشمند خود را چک نمایید.

 

فعالسازی GPU 2D Rendering

چنانچه با تاخیر صفحه لمسی گوشی سامسونگ خود مواجه هستید، میتوانید برای  تعمیر تاچ موبایل سامسونگ  از گزینه GPU rendering استفاده کنید. برای فعال کردن این گزینه مسیر Settings>Developer Options  را طی کنید. در صورتی که این بخش را مشاهده نمی کنید ابتدا باید Developer Options  را فعال کرده باشید.

استفاده از GPU 2D Rendering انتقال فرمان ها را سریع تر میکند.این عمل سبب می شود تا سرعت دستوراتی که به موبایل های سامسونگ منتقلمی شود به طور قابل قبولی افزایش یابد و این عمل سبب روان شدن تاچ و لمس گوشی های سامسونگ می شود.

 

تعمیر تاچ گوشی سامسونگ با غیرفعالسازی Ambient Display :

برای غیرفعالسازی این قسمت مسیر Settings>Display  را طی کنید . سپس “Ambient Display“ را غیرفعال نمایید. این عمل سبب روان شدن فعالیت گوشی می شود و کمک شایانی به افزایش کارایی تاچ گوشی سامسونگ شما خواهد کرد.

 

کالیبره کردن صفحه نمایش :

از برنامه های کاربردی برای کالیبره کردن صفحه نمایش اندروید، استفاده کنید.  لمس و ضربه زدن به صفحه و اجرای فرمان های حرکتی را کالیبره کردن می گویند.  این عملیات  یکی راه های  مناسب برای افزایش سرعت تاچ گوشی های سامسونگ می باشد.

 

تست مولتی تاچ اندروید :

تعمیر تاچ موبایل سامسونگ با تست مولتی تاچ اندروید امکان پذیر است. موبایلهای هوشمند قابلیت این را دارند که حدود ۵ تا ۱۰ نقطه لمس همزمان را پشتیبانی نمایند. با استفاده از نرم افزارMultiTouch Tester میتوانید سلامت این نقطه ها را و از درست بودن آنها اطمینان حاصل نمایید.

 

بوت اندروید در حالت امن :

در صورتی که تصور میکنید مشکل کندی تاچ اندروید شما به دلیل برنامه خاصی است ، لازم است که گوشی اندرویدی را در حالت ایمن safe mode بوت کنید و یا آن برنامه و بد افزار را از سیستم خود پاک نمایید.

 

تعمیر تخصصی ال سی دی گوشی سامسونگ

ال سی دی قطعه ای حساس بوده و کوچترین سهل انگاری در مراقبت از آن ممکن است موجب ایجاد مشکلات جبران ناپذیر گردد. در بسیاری موارد امکان تعمیر ال سی دی وجود ندارد و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ باید توسط مهندسین و متخصصین انجام گردد. زیرا بی دقتی در تعویض ال سی دی موجب اسیب رسیدن به دیگر قطعات گوشی خواهد شد. تکنسین های مرکز تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ معتقدند که تنها در دو حالت امکان تعمیر این قطعه وجود دارد.

 

شکستن گلس روی ال سی دی

در صورتی که گلس روی ال سی دی (شیشه ی بیرونی) شکسته باشد. در این حالت، آسیبی به خود ال سی دی وارد نشده و به همین دلیل، تنها با تعویض گلس، می توان کارکرد ال سی دی را به حالت اول بازگرداند.

 

تعویض گلس

حالت دوم زمانی است که ال سی دی، تصویر داشته باشد و تاچ گوشی به خوبی کار کند. در چنین شرایطی نیز، تعویض گلس، می تواند مشکل را حل کند.

 

چگونگی تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ

در صورتی که خرابی ال سی دی گوشی سامسونگ ناشی از مواردی باشد به طوری که آسیب جدی به این قطعه وارد شده باشد، دیگر امکان تعمیر وجود نداشته و حتما باید ال سی دی را تعویض نمود. نکته ی بسیار مهمی که در تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ باید به آن توجه کرد، استفاده از قطعه ی ارجینال به جای ال سی دی از کار افتاده است. با توجه به هزینه ی بالایی که این کار برای کاربر در پی دارد، اگر ال سی دی جایگزین شده اصل نبوده و از کیفیت لازم برخوردار نباشد، آسیب جدی به دستگاه وارد می شود. اما نگران نباشید؛ در مرکز تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ، مجموعه ای از ال سی دی های فابریک و اورجینال وجود دارد که در تعویض این قطعه مورد استفاده قرار می گیرند.

 

استفاده از دستگاه لمینت

جهت تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ، از دستگاه لمینت استفاده می شود. اجزای این دستگاه شامل: سیستم کنترل ال ‌سی ‌دی، پنکه ی رادیاتور، پنل لمینت، اگزوز دستی، درب اتوکلاو، صافی آب، رابط برق، دریچه ی باز شونده اضطراری، کمپرسور و پاور می باشد. این دستگاه، امکان تعویض هرچه بهتر گلس ال سی دی و به تبع آن، تعمیر با کیفیت ال سی دی گوشی سامسونگ را برای متخصصین این مرکز فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *