نمایندگی سامسونگ

24 سامسونگ

تعویض قاب لپ تاپ سامسونگ

برای ارتباط با کارشناسان نمایندگی سامسونگ و ثبت درخواست تعمیرات سی پی یو موبایل و خدمات پس از فروش با ما تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس : 45102-021

قاب لپ تاپ از یکی قطعات مهم است و ممکن است در اثر مواردی مانند افتادن لپ تاپ بر روی زمین، وارد شدن ضربه ای به بدنه، افتادن اجسام سنگین روی آن و یا حتی باز و بسته کردن لپ تاپ به صورت نا صحیح دچار صدمه، شکستگی، فرو رفتگی و یا ترک خوردگی گردد. در صورت مشاهده چنین مشکلاتی در قاب لپ تاپ باید به مراکز تخصصی تعمیر لپ تاپ سامسونگ مراجعه نمایید. در این مراکز افراد متخصص با بررسی آسیب دیدگی و با توجه به شدت آن، اقدامات مناسب را انجام می­دهند.

تعمیر قاب لپ تاپ سامسونگ

چگونه قاب لپ تاپ را تعویض کنیم

عوض کردن قاب لپ تاپ فرآیندی است که با توجه به نوع آسیب و مدل لپ تاپ انجام می­شود و باید توسط افراد متخصص انجام پذیرد. ولی اگر خودتان تمایل به انجام آن دارید ابتدا باید دستور کار مربوط به تعویض قاب لپ تاپ را به دقت مطالعه کرده و هر جا که با مشکلی روبرو شدید سریعا با مراکز معتبر و افراد متخصص تماس بگیرید تا لپ تاپ شما دچار آسیب بیشتری نگردد.

چگونه قاب لپ تاپ را تعمیر کنیم
 • لپ تاپ را خاموش نمایید.
 • باتری و شارژر را از لپ تاپ خارج کنید.
 • پیچ های متصل به لپ تاپ در محلی که تعویض میخواهد انجام شود را با کمک پیچ گوشتی مناسب باز کنید.
 • با دقت و مهارت و به آرامی قطعات لپ تاپ را جدا کنید.
 • قاب آسیب دیده را به دقت جدا کرده و قاب جدید را با احتیاط جایگزین نمایید.
 • در نهایت قطعات باز شده مثل باتری و شارژر را جاگذاری نمایید.
 • لپ تاپ را روشن کنید و با چک کردن عملکرد آن از سالم بودن بخش نرم افزاری لپ تاپ پس از تعویض قاب نیز مطمئن شوید.

هزینه تعویض قاب لپ تاپ سامسونگ

هزینه در این بخش به عوامل متعددی بستگی دارد. شدت صدمه­ای که به قاب وارد شده، تعداد قاب هایی که باید تعویض گردند، نوع قطعات، کیفیت قابی که برای تعویض استفاده می­شود و حتی نوع مدل لپ تاپ شما در برآورده هزینه دخیل می­باشد. بنابراین بهتر است برای اطلاع دقیق از هزینه ها با نمایندگی­های معتبر سامسونگ در تماس باشید تا در قبال پرداخت هزینه از به کارگیری قطعات اصلی و با کیفیت در لپ تاپ خود مطمئن باشید..

تعمیر قاب لپ تاپ سامسونگ

قاب لپ تاپ به دلیل حمل و نقل در معرض آسیب­های فراوانی قرار دارد. ممکن است در اثر بی احتیاطی، مایعاتی روی قاب لپ تاپ بریزد، فشاری به لپ تاپ وارد و قاب دچار شکستگی شود و یا در صورت تماس با سطوح زبر و نامناسب دچار خراش­هایی گردد. در این صورت برای رفع مشکل باید به نمایندگی­های معتبر سامسونگ مراجعه نمایید تا پس از بررسی مشکل راهکار مناسب را ارائه دهند. هر چند که در صورت آسیب به قاب بهتر است که قاب به صورت کامل تعویض گردد ولی در مواردی اگر آسیب وارد شده به صورت ترک­های ریز و جزیی نمایان شده باشد، کارشناس پس از بررسی آن می­تواند با استفاده از چسب های قوی مثل اپوکسی که برای ترمیم بدنه تولید شده­اند، آن­ها را به گونه­ای ترمیم کنند که اصلا قابل تشخیص نباشد. ولی اگر آسیب به قاب منجر به شکستگی­های بزرگتری شده باشد در این صورت بهترین کار تعویض قاب لپ تاپ سامسونگ می­باشد زیرا در غیر این صورت به صفحه نمایش لپ تاپ نیز خساراتی وارد می­گردد و چه بسا علاوه بر تعویض قاب ناچار به تعویض ال سی دی لپ تاپ نیز بشویم.

مراحل تعمیر قاب لپ تاپ سامسونگ

پس از صدمه دیدن قاب لپ تاپ، باید به مراکز معتبر و نمایندگی­های لپ تاپ سامسونگ مراجعه شود تا کارشناسان پس بررسی نسبت به ترمیم آن اقدام نمایند. مثلا گاهی برای برطرف کردن ترک­های ریز از چسب­های مخصوص این کار استفاده می­گردد. همچنین در مواقعی نیاز به تعویض قاب است ولی امکان تهیه قاب به دلیل نبود آن مدل در بازار وجود ندارد در این صورت کارشناسان نسبت به تعمیر قاب از طریق قاب سازی اقدام می­کنند. به این صورت که از قالب­های فلزی مخصوصی استفاده شده و قاب فلزی مد نظر را تهیه می­کنند، سپس پلاستیک فشرده برای روی قاب فلزی را می­سازند و با دقت و مهارت به قاب فلزی تهیه شده وارد می­کنند. به ترتیب یک قاب به صورت اصولی تعمیر و ترمیم می­گردد. تمام این مراحل باید کاملا اصولی انجام شود تا از کارایی و کیفیت ظاهری لپ تاپ کاسته نشود.

مراحل تعمیر قاب لپ تاپ سامسونگ

تعمیر قاب لپ تاپ سامسونگ چه مدت زمان می­برد؟

زمان تعمیر قاب با توجه به شدت صدمه و اینکه نیاز به تهیه قطعه دارد یا خیر تعیین می­شود و به صورت معمول بین یک تا سه روز کاری زمان برای تعمیر قاب لپ تاپ در نظر گرفته می­شود.

هزینه تعمیر قاب لپ تاپ سامسونگ

هزینه جهت تعمیر قاب لپ تاپ کاملا به میزان و نوع خسارت وارده به قاب بستگی دارد که پس از بررسی توسظ کارشناسان مجرب و معتمد در این حوزه هزینه برآورد شده را به اطلاع مشتری می­رسانند.

هزینه تعمیر قاب لپ تاپ سامسونگ

قسمت های مختلف لپ تاپ سامسونگ(A, B, C, D)

همه لپ تاپ­ها متشکل از چهار قاب هستند که به صورت A, B, C, D نام گذاری شده­اند. و طیبعتا لپ تاپ های سامسونگ هم از این قاعده مستثنی نیستند.

قاب A: قاب پشت ال سی دی یا همان صفحه نمایش لپ تاپ است.

قاب B: قاب دور صفحه نمایش لپ تاپ است.

قاب C: معرفی کننده قاب دور کیبورد لپ تاپ می­باشد.

قاب D: قاب کف لپ تاپ را با D معرفی می­کنند.

قسمت های مختلف لپ تاپ سامسونگ(A, B, C, D)
نکاتی از نگهداری قاب لپ تاپ سامسونگ که به شما کمک می­کند

نکاتی از نگهداری قاب لپ تاپ سامسونگ که به شما کمک می­کند

دانستن نکاتی در نگهداری قاب لپ تاپ جز ضروریاتی است که آسیب به آن را کاهش می­دهد. برخی از این نکات در زیر آورده شده­اند:

 • در زمان باز کردن لپ تاپ، درب آن را بیش از حد مجاز لولا باز نکنید زیرا وارد کردن فشار برای باز شدن بیشتر سبب می­شود به صورت ناخواسته به لولا آسیب رسانده و حتی باعث شکستن آن شوید.
 • در زمان بستن درب لپ تاپ به آرامی تا نزدیک شدن به صفحه کیبورد قاب را با دست نگه دارید.
 • برای تمیز کردن قاب و ال سی دی لپ تاپ به جای دستمال کاغذی از پارچه­ی نرم که تا حدی نم هستند استفاده کنید.
 • برای تمیز کردن قاب و یا ال سی دی لپ تاپ می­توانید از مخلوط آب و ایزوپروپیل الکل استفاده نمایید و ابتدا آن را روی پارچه مناسب اسپری کرده و بعد نسبت به تمیز کردن اقدام کنید.
 • برای مراقبت بیشتر از قاب لپ تاپ می­توان از طلق­های محافظ استفاده کرد ولی حواستان باشد که نقاط تهویه هوای لپ تاپ پوشانده نشود.
آیا تعمیر و تعویض قاب لپ تاپ سامسونگ نیاز به تخصص دارد؟

آیا تعمیر و تعویض قاب لپ تاپ سامسونگ نیاز به تخصص دارد؟

تعمیر و تعویض قاب لپ تاپ یکی از تخصصی­ترین کارها در این حوزه می­باشد. در صورت بروز مشکل خودتان وارد عمل نشوید و به نمایندگی­های سامسونگ یا مراکز معتبر تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنید و لپ تاپ خود را به دست افراد متخصص بسپارید.

لولای لپ تاپ سامسونگ

لولای لپ تاپ یک قطعه مهم و آسیب پذیر است. لولای لپ تاپ از ترکیب فلز و آلیاژهای متفاوتی ساخته شده که متشکل از دو بخش است. یک بخش آن به ال سی دی و بخش دیگر آن به کف قاب لپ تاپ متصل می­شود. ازآنجایی که لولا در لپ تاپ نقشی مهمی در حفاظت از ال سی دی دارد بنابراین در هنگام تهیه لپ تاپ باید دقت کافی را به خرج دهید.

شکستن لولای لپ تاپ سامسونگ

دلایلی که موجب شکستن لولای لپ تاپ می­شود

لولای لپ تاپ یک قطعه با استهلاک بالا است. اگر میزان شل یا سفت بودن لولا از حد معمول خارج شود، ضربه­ای به لپ تاپ وارد و یا در جابجایی آن دقت لازم نشود، همه­ی آن­ها می­تواند موجب ترک خوردگی یا شکستگی در لولا لپ تاپ گردد. اگر ترک خوردگی جزئی باشد معمولا با جوشکاری ترمیم می­شود در غیر این صورت باید لولا تعویض گردد.

 

نمایندگی سامسونگ

نمایندگی تعمیر لپ تاپ سامسونگ

امروزه نمایندگی­‌های تعمیر لپ تاپ سامسونگ به صورت گسترده در اکثر شهرها وجود دارند. در نمایندگی‌ سامسونگ کارشناسان متخصص و مجربی حضور دارند که به خوبی توانسته­‌اند نیاز­های سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ‌ مشتریان را برطرف نمایند. بنابراین در صورت بروز مشکل در لپ تاپ به نمایندگی ­های مجاز لپ تاپ مراجعه نمایید.

پیمایش به بالا