نمایندگی سامسونگ

24 سامسونگ

هندزفری سامسونگ

 

 

چگونه هندزفری سامسونگ خراب را درست کنیم؟

 اگر در طول روز مداوم از هندزفری سامسونگ استفاده میکنید و آهنگ گوش میدهید، حتما یکبار در طول زمان با خرابی هندزفری مواجهه شده‌اید، زیرا هندزفری جزو لوازم بسیار حساس میباشد و در شرایطی که به خوبی از آن‌ محافظت نکنید، خیلی زود خراب میشوند. نگران نباشید همان اول به فکر خرید هندزفری جدید نباشید، زیرا گاهی با تعمیر دوباره قابل استفاده هستند. اگر دنبال راه حل این مشکل هستید، در این مقاله به علت یابی مشکل هندزفری و آموزش تعمیر آن به دو روش لحیم کاری و بدون لحیم خواهیم پرداخت.

 

 

ابزارهای ضروری برای تعمیر هندزفری سامسونگ خراب

تعمیر هندزفری با دو روش لحیم کاری و بدون لحیم انجام میشود.

لوازم مورد نیاز برای تعمیر هندزفری سامسونگ

 1. نوار برق
 2. محافظ کابل
 3. لوله شرینک
 4. سیم کش
 5. قیچی
 6. نوار برق یا داکت
 7. لحیم

 

 

عیب یابی مشکلات هندزفری سامسونگ

صدای هندزفری سامسونگ شما قطع و وصل میشود؟

ممکن است مشکل از جک صدا یا کابل usb فرسوده شده باشد، قبل از هر چیزی ابتدا باید منبع اصلی مشکل را پیدا، و برای پیدا کردن ریشه اصلی مشکل، احتمالات موجود را تست بگیرید.

بررسی پخش صدا

اگر زمانی که هندزفری را به دستگاه متصل میکنید، صدای خاصی شنیدید، امکان دارد که سیمهای برق اتصالی داشته باشند. در کل نقص در پخش صوت از یک هندزفری نشانه یک ایراد سخت افزاری میباشد. برای اطمینان پیدا کردن از مشکل، با یک هندزفری دیگر نیز بررسی بفرمایید.

صدا را با هندزفری دیگری از سامسونگ امتحان کنید

قبل از هر چیزی مطمئن شوید که مشکل موجود از جک هندزفری هست یا خیر. زیرا اگر مشکل از خود هندزفری باشد، باید به سراغ یک هندزفری جدید بروید. برای این تست، از یک هندزفری سالم استفاده بفرمایید. اگر مشکلی وجود نداشت، به این نتیجه میرسیم که جک هندزفری سالم است. اما اگر خرابی از جک هندزفری بود، مراحل زیر را انجام دهید.

جک هندزفری را تمیز کنید

با قرار دادن هندزفری در جیب، گرد وغبار به داخل جک هندزفری samsung نفوذ کرده در نتیجه اتصال بین هندزفری و جک صورت نمیگیرد. اگر شک دارید که آشغال به داخل جک نفوذ کرده یا نه چراغی را به ان وارد کنید.  اگر پرزها و ضایعاتی را مشاهده کردید، با هوای فشرده به داخل گوشی آن را تمیز کنید.

تست کابل صدا

اگر هندزفری شما سیمی است، و عادت دارید با سیم هندزفری سامسونگ بازی کنید یا آن را در جیب خود قرار میدهید، این موضوع باعث خرابی هندزفری میشود. برای این که نقص را متوجه شوید، هندزفری را به گوشی سامسونگ خود متصل، و آهنگ گوش دهید، در همان زمان، همه قسمت های سیم هندزفری سامسونگ را لمس بکنید تا جایی که به قطع و وصلی آن پی ببرید. کابل های هندزفری در قسمتی که دوشاخه میشود بیشتر امادگی ساییدگی و خرابی را دارند. در صورت کشیده شدن این قسمت بیشتر از بقیه جاهای سیم هندزفری خم میشود. به این صورت، کابل را خم و راست کنید، اگر با خم کردن صدا تغییری کرد، احتماال زیاد مشکل از پارگی کابل است.

دوشاخه را کنترل کنید

اگر فقط زمانی که دو شاخه را فشار میدهید، صوت پخش میشود، دوشاخه به تعمیر نیاز دارد. بیشتر مشکلات دوشاخه به دلیل فرسودگی آن میباشد.

برای تعمیر دوشاخه مراحل زیر را انجام دهید:

 1. عایق سیم را بردارید. برای این کار میتوان از سیمکش استفاده کرد.
 2. 25 سانتی متر از عایق سیم را بردارید. تا جایی که پارگی سیم را بینید. فقط باید مراقب باشید که سیم قطع نشود.
 3. سیم آسیب دیده را ببرید.

اگر فقط یکی از سیمها پاره شده بود، می‌توانید آن را با لحیم‌ تعمیر کنید.

 

 1. طول سیم را از وسط برش دهید.

 

 1. سیمها را براساس رنگ‌های موجود جدا کنید. سیم قرمز برای گوشی سمت راست، سفید و یا سبز برای سمت چپ و مسی یا مشکی برای سیم زمین

 

 1. در اینجا سیمهای همرنگ را با دست به یکدیگر بپیچید. در این مرحله سیمها را لحیم کاری نمایید.

 

 1. سپس سیمهای سیگنال را با نوار برق بپیچید تا از سیم زمین جدا شوند.

8.در آخر با یک تفنگ حرارتی، اطراف کابل ها را ببندید.

 

 

آیا میتوان بدون لحیم کاری هندزفری را تعمیر کنیم؟

تعمیر هندزفری بدون لحیم کاری بسیار ساده است. مراحل به شرح زیر میباشد.

 

 1. با یک سیمکش و یا قیچی، سوکت را از هندزفری سامسونگ جدا کنید.
 2. روکش سیم هنذفری را 5 تا 7 سانتی متر جدا کنید.
 3. سیم‌های رنگی را با فندک بسوزانید.
 4. سیمها را، به یک سوکت قدیمی و یا 3.5 میلی متری جدید وصل کنید.
 5. سمت راست سوکت آبی، چپ سوکت سبز و بالا سوکت طلایی قرار می گیرد.

نکات مهم برای محافظت از هندزفری

قبل از آنکه با مشکل خرابی هندزفری مواجهه شوید، بهتر است نکاتی که در محافظت از آن بسیار تاثیرگذار است، را رعایت کنید. قطعا با انجام آنها می‌توانید این ایراد را برطرف نمایید. در ادامه به نکات مهم برای محافظت از هندزفری samsung خواهیم پرداخت.

 

 1. کیف نگهداری از هندزفری سامسونگ

کیف نگهداری هندزفری یکی از کاربردی‌ترین و مهمترین وسیله هایی است، که از آسیب رسیدن به هندزفری سامسونگ پیشگیری می‌کند.

 1. تمیز کردن کابل گوشی

اگر زمان ورزش یا دویدن از هندزفری استفاده میکنید، امکان دارد هندزفری سامسونگ عرق کند، حتما بعد از ورزش کابل رابط را تمیز بکنید. مقداری از مواد شوینده را با آب ترکیب و، کابل را تمیز بفرمایید. اگر هندزفری سامسونگ در مجاورت با آب قرار گرفت، حتما آن را با یک حوله تمیز کاملا خشک نمایید.

 1. از پیچیدن کابل هندزفری سامسونگ خودداری کنید.

طریقه جمع کردن هندزفری samsung بسیار مهم می باشد. برخی از افراد هندزفری را به شکل نامنظمی میپیچند، طبیعتا این کار به مرور زمان به هندزفری آسیب میرساند. هندزفری در هیچ شرایطی نباید هیچ گونه کششی داشته باشد. با تمام این توضیحات اگر فکر میکنید که همین اتفاقی مجددا تکرار میشود، حتما از هندزفری‌های بلوتوثی و وایرلس استفاده بفرمایید.

 

 


سوالات متداول

 

 1. آیا غیر از لحیم کاری روش دیگری برای تعمیر هندزفری سامسونگ وجود دارد؟ با یک سیمکش یا قیچی، سوکت را از هندزفری جدا نمایید. روکش را چند سانتی متر ببرید. سیمها به رنگ های قرمز، آبی،سبز و سفید دیده می شود. سیم رنگی را با فندک بسوزانید. می توانید آنها را به یک سوکت قدیمی وصل نمایید. سمت راست سوکت آبی، چپ سبز و بالا طلایی قرار می گیرد.

 

 1. چرا یکی از هندزفری سامسونگ کار نمیکند؟ این یک مساله سخت افزاری است. اما برای اینکه مشکل پیدا شود، با یک هندزفری دیگر بررسی نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا