تعمیر گوشی S20 سامسونگ
دسته بندی:
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فهرست مطالب

مطمئنا اگر از گوشی موبایل استفاده می‌کنید برند سامسونگ را به خوبی می‌شناسید. البته این برند فقط محدود به تولید گوشی موبایل نیست. تبلت، ساعت هوشمند، لپ تاپ، یخچال، ماشین لباس شویی، ماشین ظرف شویی و خیلی از لوازم خانگی که روزانه از آنها استفاده می‌کنیم از تولیدات شرکت سامسونگ است. برند سامسونگ به قدری قوی و توانمند است که می‌توان آن را رقیب اصلی کمپانی اپل در گوشی و بوش در لوازم خانگی دانست. محبوب ترین محصول شرکت سامسونگ بین ایرانی ها گوشی های موبایل سامسونگ است. بعد از آن هم تلوزیون های برند سامسونگ محبوب ترین محصولات برند سامسونگ در ایران هستند. در این مقاله قصد داریم با معرفی محبوب ترین گوشی های samaung و چگونگی نگهداری از این گوشی ها، به کاربران عزیز سامسونگ یک راهنمای کامل در خصوص خرید و همچنین تعمیرات موبایل سامسونگ ارائه دهیم.

گوشی سامسونگ با ارائه انواع مدل در قیمت های متفاوت سعی در برآورده کردن تمام نیازهای کاربران با هر نوع سلیقه ای را دارد. کیفیت انواع مختلف گوشی ها متفاوت است اما با این حال حتی ارزانترین گوشی سامسونگ هم از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. همچنین قطعات گوشی سامسونگ به راحتی در بازار پیدا میشود به همین دلیل تعمیر موبایل سامسونگ زمان زیادی را نمیبرد. مشکلات رایج موبایل های سامسونگ را می‌توان به دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تقسیم کرد.

مشکل سخت افزاری موبایل سامسونگ

مشکلات سخت افزاری نیاز به تعمیر و در برخی موارد نیاز به تعویض قطعه دارند. در این بخش رایج ترین مشکلات سخت افزاری گوشی های سامسونگ و راه حل برای برطرف کردن این مشکلات را ارئه می‌دهیم: تعویض و تعمیر تاچ و ال سی دی، مشکل هارد گوشی، رفع مشکل آنتن دهی و …

تعمیر ال سی دی و تاچ گوشی s20

قبل از شروع به تعمیر و تعویض ال سی دی و تاچ موبایل سامسونگ، باید توجه کنیم که آیا مشکل سخت ‌افزاری است یا نرم ‌افزاری. اگر مشکل به وجود آمده مربوط به نرم‌ افزار گوشی باشد، تکنسین های متخصص در تعمیر نرم‌ افزاری موبایل سامسونگ مشکل را حل خواهند کرد. اما اگر ال سی دی گوشی سامسونگ آسیب دیده باشد، تعویض یا تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ ضروری است. برخی از مشکلاتی که ممکن است در ال سی دی گوشی رخ دهند عبارتند از: گرم شدن بیش از حد ال سی دی، کاهش سرعت موبایل، عملکرد نادرست تاچ و ال سی دی، ورود مایعات به داخل آن، کاهش یا رفتن نور صفحه نمایش.

تعمیر ال سی دی و تاچ گوشی s20

تعمیر ال سی دی و تاچ گوشی s20

رفع مشکل خاموشی ال سی دی یا تاریک شدن موبایل سامسونگ

اگر نمایشگر موبایل شما خاموش است و تصویری روی آن دیده نمی‌شود، می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. مشکل در قطعات سخت افزاری مانند نمایشگر یا کانکتورها، یا مشکل در نرم ‌افزار سیستم عامل موبایل می‌ تواند این مشکلات را ایجاد کند.

رفع مشکل خاموشی ال سی دی یا تاریک شدن موبایل سامسونگ

رفع مشکل خاموشی ال سی دی یا تاریک شدن موبایل سامسونگ

تعمیر پیکسل ‌های سوخته ال سی دی یا مشکل در رنگ

گاهی اوقات، ممکن است در صفحه نمایش ال سی دی گوشی سامسونگ پیکسل‌های سوخته وجود داشته باشد. منظور از پیکسل سوخته پیکسل هایی است که به درستی نمایش داده نمیشود. همچنین، ممکن است مشکلی در نمایش رنگ ‌ها در صفحه نمایش ایجاد شود که باعث عدم وضوح تصویر می‌ شود.

تعمیر پیکسل ‌های سوخته ال سی دی یا مشکل در رنگ

تعمیر پیکسل ‌های سوخته ال سی دی یا مشکل در رنگ

کار نکردن لمس صفحه

یکی دیگر از مشکلاتی که امکان دارد برای ال سی دی گوشی سامسونگ به وجود آید، عدم واکنش به تاچ است. این مشکل می‌تواند به دلیل وارد شدن ضربه به صفحه، خطا در نرم ‌افزار سیستم عامل یا مشکلاتی در سخت افزار صفحه لمسی رخ دهد.

جدا شدن گلس از ال سی دی در موبایل سامسونگ

در صورت وارد شدن ضربه به گلس، ال سی دی ترک بخورد یا تراکم خود را از دست بدهد و گلس و ال سی دی از هم جدا شود. تعویض گلس موبایل سامسونگ یکی از ساده ترین تعمیرات موبایل های سامسونگ است.

مشکل هارد موبایل سامسونگ

هارد همان حافظه داخلی موبایل سامسونگ است و برای ذخیره اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمام اطلاعات اعم از داده های سیستم عامل، برنامه ها، و … روی هارد ذخیره می‌شوند. به همین علت اگر هارد آسیب ببیند احتمال بازیابی اطلاعات بسیار ضعیف است. هارد گوشی یکی از اجزای اصلی سخت افزاری موبایل سامسونگ است.

مشکل هارد موبایل سامسونگ

مشکل هارد موبایل سامسونگ

رفع مشکل هارد موبایل سامسونگ

هارد آسیب دیده به سه قسمت تقسیم می‌شود:

1. هارد سوخته

ضربه خوردگی، نفوذ آب به داخل گوشی و یا اختلالات جریان برق می‌تواند منجر به سوختن کامل هارد شود که در این صورت گوشی کامل از کار می‌افتد.

2. هارد نیم سوز

بعضی وقت ها آسیب هایی که به هارد وارد می‌شود آنقدر زیاد نیست که هارد بسوزد و به طور کامل از کار بیفتد در این مواقع هارد نیم سوز می‌شود و عملکرد کامل و صحیحی ندارد.

3. هارد شکسته

در اثر وارد شدن ضربه یا تحت فشار قرار گرفتن موبایل ممکن است هارد دچار شکستگی و آسیب شود. یکی از شایع ترین مشکلات هاردها، شکستگی آنها میباشد.

در خیلی از موارد، هارد گوشی سامسونگ قابل تعمیر بوده، اما در برخی موارد دیگر، هارد قابلیت تعمیر را ندارد و باید آن را تعویض کنیم.

مشکل هارد موبایل سامسونگ

مشکل هارد موبایل سامسونگ

دلایل سوختن هارد موبایل سامسونگ

دلایل سوختن هارد موبایل سامسونگ با گوشی های دیگر مشترک است و دلایل زیادی باعث این اتفاق میشوند. با رعایت نکات زیر تا حد زیادی میتوان از سوختن هارد جلوگیری کرد.

• ریست کردن موبایل در هنگام شارژ

از خاموش کردن یا ریست کردن موبایل در زمان اتصال به شارژ خودداری کنید.

• ریست کردن گوشی با شارژ کم

اگر شارژ موبایل کمتر از 20 درصد شد، آن را ریست فکتوری یا ریست معمولی نکنید. به دلیل این که برای انجام خواندن و نوشتن اطلاعات، هارد به ولتاژ برق زیادی نیاز دارد که در این شرایط باتری قادر به تامین آن نخواهد بود. با این کار احتمال آسیب رسیدن به هارد زیاد است و هم اینکه ممکن است به تعمیر یا تعویض باتری موبایل نیاز پیدا کنید. بهترین حالت برای ریست کردن هنگامی است که گوشی سامسونگ بیشتر از 70 درصد شارژ دارد.

• بازی کردن به مدت طولانی

از دلایل دیگر سوختگی هارد، بازی کردن، بازی های با گرافیک بالا در مدت زمان طولانی است. این کار باعث داغ شدن گوشی موبایل می‌شود و این گرما نه فقط به هارد بلکه به تمام اجزای موبایل فشار زیادی وارد می‌کند و باعث سوختگی قطعات می‌شود. در این شرایط چون هارد در حال خواندن و نوشتن اطلاعات است ممکن است اولین قطعه ای باشد که می‌سوزد و یا آسیب می‌بیند.

• وارد شدن ضربه به موبایل

اگر به موبایل سامسونگ شما ضربه شدیدی وارد شود احتمال از کار افتادن هارد بسیار زیاد است. ممکن است حتی همان لحظه گوشی بعد از ضربه خوردن، مدتی نیز کار کند ولی آسیبی که آن لحظه به هارد وارد شده باعث می‌شود تا بعدها هارد به طور کامل از کار بیفتد. به همین دلیل توصیه تکنسین های نمایندگی سامسونگ این است که اگر گوشی سامسونگ شما ضربه خورد، در اولین فرصت آن را به نمایندگی برده و از صحت تمام قطعات آن مطمئن شوید.

• خیس شدن موبایل سامسونگ

اگر موبایل سامسونگ به هر دلیلی خیس شد امکان دارد هاردش از کار بیفتد. دقت کنید اگر این اتفاق برای گوشی سامسونگ شما افتاد بلافاصله اقدام به تعمیر گوشی S20 سامسونگ آب خورده خود کنید و آن را به تکنسین با تجربه نشان دهید.

• شارژرهای غیراستاندارد

استفاده از شارژرهای غیر استاندارد علاوه بر آسیب به باتری ممکن است باعث سوختگی هارد موبایل سامسونگ شود. هر موبایل با ولتاژ خاصی شارژ می‌شود و اگر این ولتاژ تغییر کند می‌تواند به قطعات سخت افزاری و همچنین نرم افزارهای موبایل سامسونگ شما آسیب جبران ناپذیر وارد کند. به همین دلیل تلاش کنید از شارژرهای اورجینال استفاده کنید.

مشکل هارد موبایل سامسونگ

مشکل هارد موبایل سامسونگ

چگونه تشخیص دهیم که هارد خراب شده است؟

برای متوجه شدن اینکه هارد گوشی سامسونگ آسیب دیده یا خیر، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید.

بررسی علائم ظاهری

دقت کنید که آیا گوشی دارای خط و خش، شکستگی، نشانه ضربه و یا هر نوع آسیب ظاهری دیگر است یا خیر.

عملکرد نامناسب

توجه کنید که آیا عملکرد موبایل سامسونگ با مشکلاتی مانند ثابت ماندن روی یک حالت، کند کار کردن، ریست‌های ناگهانی یا خاموشی همراه است یا خیر. هنگ کردن در موبایل سامسونگ جزو مشکلات سخت افزار است و غالباً به دلیل مشکلات هارد گوشی یا سی پی یو رخ می‌دهد. در صورت مواجهه با هنگ کردن یا کندی گوشی خود می‌توانید برای تعمیر حرفه ای و تضمینی، موبایل خود را به نمایندگی سامسونگ، بسپارید تا در کوتاهترین زمان و با نازلترین قیمت تعمیرات حرفه ای و با گارانتی موبایل سامسونگ شما توسط تکنسین های با تجربه انجام شود.

عدم شناسایی حافظه

در صورتی که گوشی سامسونگ حافظه داخلی یا کارت حافظه را شناسایی نمی‌کند، ممکن است مشکلی در هارد به وجود آمده باشد.

نشانگرهای هوشمند

گوشی های هوشمند این قابلیت را دارند که اطلاعات مربوط به هارد را نشان دهند. شما می‌توانید از برنامه‌های مخصوص مانند نرم‌ افزارهای دیاگنوستیک هارد استفاده کنید و اطلاعات را بررسی کنید و در صورت وجود خطا، آسیب دیدگی هارد را تشخیص دهید.

برطرف کردن مشکل هارد موبایل سامسونگ

پس از اینکه متوجه شدید هارد آسیب دیده، برخی از اقدامات را انجام دهید تا شاید ایراد برطرف شود. البته در این حالت هم توصیه کارشناسان نمایندگی سامسونگ این است که ابتدا بک آپ از اطلاعات داخل گوشی سامسونگ بگیرید و سپس رفتن به نمایندگی ها برای تعمیر موبایل سامسونگ.

برای برطرف کردن مشکل هارد گوشی سامسونگ، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

راه‌اندازی مجدد

ابتدا گوشی خود را ریست کنید. برای این کار، دکمه روشن و خاموش را نگه دارید تا منوی پاور ظاهر شود. سپس گزینه راه‌اندازی مجدد را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا گوشی دوباره راه‌اندازی شود.

خارج کردن باتری

اینکار فقط برای گوشی‌های قدیمی‌تر کارایی دارد. اگر گوشی شما قابلیت جدا شدن باتری دارد، می‌توانید باتری را خارج کنید و مجدداً آن را داخل گوشی بگذارید. این کار باعث ریست شدن موبایل میشود و شاید مشکل موبایل برطرف شود.

پاکسازی حافظه داخلی

ممکن است مشکل به وجود آمده به دلیل پر شدن حافظه داخلی گوشی با فایل‌های غیرضروری باشد. در این شرایط، به تنظیمات موبایل بروید و قسمت حافظه را پیدا کنید. سپس فایل‌ ها و داده‌ های غیرضروری را حذف کنید تا فضای کافی ایجاد شود.

به‌روزرسانی نرم ‌افزار

ممکن است مشکل گوشی شما به دلیل نقص در نرم‌ افزار گوشی باشد. به تنظیمات گوشی بروید و بخش درباره گوشی را پیدا کنید. سپس گزینه به‌روزرسانی نرم ‌افزار را انتخاب کنید تا به جدیدترین نسخه نرم ‌افزار بروزرسانی شود. معمولاً همین فرآیند ساده می‌تواند شما را از تعمیر موبایل سامسونگ بی نیاز کند.

بازیابی کارخانه

اگر هیچ کدام از روش های بالا نتیجه نداد و مشکل شما همچنان باقی مانده بود، می‌توانید گوشی را به حالت کارخانه برگردانید. قبل از انجام کار، اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات مهم موبایل را بک آپ دارید. زیرا این عملیات تمام داده‌ها و اطلاعات را پاک خواهد کرد.

مراجعه به مرکز خدمات فنی

اگر هیچ‌کدام از این روش ها نتیجه نداد و مشکل همچنان ادامه داشت، متخصصان ما معتقدند که برای تعمیر موبایل به نمایندگی سامسونگ مراجعه کنید. تکنسین ‌های حرفه ‌ای و با تجربه می‌توانند مشکل را تشخیص داده و اقدام به تعمیر آن کنند.

مشکل هارد موبایل سامسونگ

مشکل هارد موبایل سامسونگ

برطرف کردن خرابی آنتن دهی گوشی

مشکل آنتن دهی گوشی یکی از پردردسرترین مشکلات است که کاربر را دچار کلافگی می‌کند. البته جای نگرانی نیست. طبق نظر متخصصان نمایندگی سامسونگ این مشکل نیز با چند راه کار ساده برطرف می‌شود. همچنین شما می‌توانید تلفنی و حضوری از مشاوره رایگان تکنسین‌های نمایندگی سامسونگ در این مورد بهره مند شوید.
نقص در آنتن دهی گوشی به دو دلیل اتفاق می‌افتد.

برطرف کردن خرابی آنتن دهی گوشی

برطرف کردن خرابی آنتن دهی گوشی

1. مشکل آنتن دهی مربوط به گوشی

نقص در آنتن دهی گوشی سامسونگ می‌تواند دلایل سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشد. از دلایل سخت افزاری می‌توان به آسیب دیدگی گوشی در اثر ضربه خوردن و یا در معرض رطوبت بودن اشاره کرد. دلایل نرم افزاری هم می‌تواند به علت پر شدن حافظه پنهان یا عدم تطابق نرم افزارها باشد. گاهی نیز فقط جاگذاری اشتباه سیم کارت باعث مشکل در آنتن دهی گوشی می‌شود.

2. مشکل آنتن دهی مربوط به اپراتورها

ایرانسل، همراه اول، رایتل، تالیا و … از اپراتور های ارائه دهنده خدمات در ایران هستند، نبود زیر ساخت مناسب در یک منطقه، قطعی حوضچه کابلی و… از جمله دلایلی است که ممکن باعث ایجاد اختلال آنتن دهی این اپراتورها شود. اگر مشکل از اپراتور ارائه دهنده خدمات ارتباطات همراه باشد، در این حالت نیازی به تعمیرات سخت افزاری گوشی موبایل شما نیست.

2. مشکل آنتن دهی مربوط به اپراتورها

2. مشکل آنتن دهی مربوط به اپراتورها

بررسی مشکل آنتن دهی

بررسی جای سیم کارت

برای برطرف کردن مشکل اول سیم کارت را بررسی کنید که آیا به درستی جای خود قرار گرفته است یا خیر.

بررسی سیم کارت

بررسی کنید که آیا سیم کارت شما آسیب دیده یا نه. گاهی اوقات آسیب دیدگی سیم کارت موجب عدم آنتن دهی گوشی می‌شود.

به روز رسانی نرم افزارها

شاید باور نکنید ولی عدم به روز رسانی برنامه های مربوط به آنتن دهی، مانند سیستم عامل گوشی، می‌تواند آنتن دهی موبایل را تحت تاثیر قرار دهد.

پاک کردن حافظه پنهان گوشی سامسونگ

اگر از گوشی سامسونگی خود مدت زیادی است که استفاده می‌کنید لازم است برای خالی کردن کش یا حافظه پنهان گوشی اقدام کنید. روی هم جمع شدن اطلاعات درون کش آنتن دهی گوشی را با اختلال مواجه می‌کند.

پاک کردن برنامه‌های بلااستفاده در موبایل سامسونگ

اگر برنامه ای داخل گوشی دارید که از آن استفاده نمی‌کنید حتماً آن را پاک کنید. زیرا این برنامه ها فضایی را اشغال می‌کنند که باعث عملکرد ضعیف موبایل شما می‌شود. پر شدن فضای داخلی می‌تواند آنتن دهی را مختل کند.

بازگشت به تنظیمات کارخانه

معمولا برای برطرف کردن مشکلات نرم افزاری، آخرین راه حل ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه می‌باشد. اگر مطمئن شدید که عدم آنتن دهی به دلیل مشکلات نرم افزاری است و موارد بالا مشکلتان را حل نکرد، به ناچار باید گوشی سامسونگ خود را ریست فکتوری کنید. توجه داشته باشید که با این کار تمام اطلاعات ثبت شده روی گوشی سامسونگ از بین خواهد رفت.

مراجعه به مرکز خدمات فنی

اگر با انجام تمام این کارها همچنان مشکل آنتن دهی گوشی سامسونگ پا برجا مانده بود، تکنسین‌های ما در نمایندگی سامسونگ توصیه می‌کنند برای تعمیر موبایل سامسونگ خود حتما به نمایندگی رسمی مراجعه کنید.

کمی بالاتر اشاره کردیم بعضی از مشکلات به دلیل عدم پوشش دهی اپراتور تلفن همراه شما است.
برای رفع این مشکل نیازی به تغییر تنظیمات گوشی نیست، فقط باید از مکانی که قدرت سینگال پایینی دارد خارج و به نقطه ای با سیگنال قوی تر بروید. اما اگر منزل یا محل کار شما در نقاطی با سیگنال ضعیف قرار داشت، بهترین کار استفاده از تقویت کننده آنتن موبایل است. این دستگاه ها در بیشتر فروشگاه ها در مدل های مختلف و با قیمت های متفاوت وجود دارد. این دستگاه ها آنتن دهی موبایل شما را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهند.

برطرف کردن مشکل وای فای و بلوتوث گوشی سامسونگ

امروزه استفاده از اینترنت به یک ضرورت تبدیل شده است. اگر گوشی سامسونگ این کارایی را از دست داد یا هنگام اتصال به اینترنت با اختلال مواجه شد، بدون شک کاربر دچار دردسرهای زیادی می‌شود. متخصصان نمایندگی سامسونگ توصیه می‌کنند که برای برطرف کردن این مشکلات گوشی سامسونگ ابتدا بعضی موارد را که در ادامه به آنها اشاره کردیم را بررسی کنید. در صورت حل نشدن مشکل حتماً به نمایندگی رسمی سامسونگ مراجعه کنید.
وای فای موبایل سامسونگ امکان دارد به دلایل مختلفی خراب شود. در زیر چندین دلیل رایج برای خرابی وای فای موبایل سامسونگ ذکر شده است.

برطرف کردن مشکل وای فای و بلوتوث گوشی سامسونگ

برطرف کردن مشکل وای فای و بلوتوث گوشی سامسونگ

مشکل در سخت ‌افزار

مشکلات سخت‌افزاری مثل قطع یا خرابی آنتن Wi-Fi، کابل‌ های اتصال داخلی و یا تراشه ‌های مربوط به Wi-Fi می‌توانند باعث خرابی وای فای موبایل شوند. در این شرایط لازم است حتما به نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ مراجعه کنید.

مشکل در نرم‌افزار

گاهی اوقات مشکلات نرم ‌افزاری باعث خرابی وای فای گوشی سامسونگ می‌شود. ممکن درایورهای اشتباه یا قدیمی برای Wi-Fi نصب شده باشند، تنظیمات به درستی انجام نشده و یا نرم‌ افزارها به روز رسانی نشده باشند.

تداخل الکترومغناطیسی

امواج الکترومغناطیسی ایجاد شده از دستگاه‌ ها و تجهیزات دیگر مثل روترها، مودم‌، مایکروویوها، تلفن بی ‌سیم و … امکان دارد با سیگنال Wi-Fi تداخل داشته باشد و باعث متصل نشدن و در نهایت خرابی شوند.

محدودیت محیطی

بعضی از محیط‌‌ها مثل منازل با دیوار ضخیم، ساختمان‌ با سازه‌ فلزی و یا مناطقی با تداخل بالا می‌تواند روی برد سیگنال Wi-Fi اثر بگذارند و باعث کاهش کیفیت اتصال شود.
اگر اطمینان پیدا کردید با ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری رو به رو هستید، بهتر است برای رفع مشکل وای فای گوشی سامسونگ به متخصصان تعمیرات موبایل در نمایندگی سامسونگ مراجعه کنید.

رفع بروز مشکل برای وای فای گوشی سامسونگ

اگر با مشکلات وای فای رو به رو شدید برای رفع آن اقدامات زیر را انجام دهید.

وای فای گوشی را روشن کنید: (بعضی اوقات وای فای گوشی سامسونگ مودم را شناسایی نمی‌کند. شما با خاموش و روشن کردن وای فای می‌توانید این مشکل را بر طرف کنید).

حالت پرواز را کنترل کنید: (ممکن است به شکل اتفاقی و ناگهانی گوشی را روی حالت پرواز گذاشته باشیم. اگر به اینترنت متصل نمی‌شدید حتما این گزینه را چک کنید).

حالت ذخیره نیرو را چک کنید: (معمولا هنگامی که شارژ باتری زیر 15 درصد می‌شود، گوشی روی حالت ذخیره انرژی قرار می‌گیرد. در این مواقع وای فای نیز به شکل اتومات خاموش می‌شود. اگر وای فای گوشی سامسونگ روشن نمی‌شد، حتما حالت ذخیره انرژی را کنترل کنید).

پسورد وای فای را مجدد وارد کنید: (بعضی مواقع مشکلی در وای فای وجود ندارد و فقط پسورد اشتباه وارد شده. برا مطمئن شدن از پسورد، دوباره آن را وارد کنید).

ریبوت کردن گوشی و مودم: (ممکن بعد از ریبوت کردن گوشی و مودم مشکل شما حل شود. انجام این کار را در گزینه‌های خود قرار دهید).

گزینۀ Smart Network Switch را غیر فعال کنید: (در بیشتر گوشی‌های سامسونگ این گزینه فعال است، اگر سیگنال مودم ضعیف شود، گوشی به شکل اتوماتیک روی اینترنت موبایل سوئیچ می‌کند. حواستان باشد این گزینه را بررسی کنید و از عدم فعال شدن آن مطمئن شوید).

رفع بروز مشکل برای وای فای گوشی سامسونگ

رفع بروز مشکل برای وای فای گوشی سامسونگ

ریستارت مودم

امکان دارد مشکل ایجاد شده از وای فای گوشی نباشد و مربوط به مودم باشد. با خاموش روشن کردن مودم مطمئن شوید که مشکل از مودم نیست.

موبایل سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانید

این کار همیشه به عنوان گزینه آخر می‌باشد. دقت کنید قبل از آنکه ریست فکتوری را انجام دهید از اطلاعات خود بک آپ بگیرید.

تعویض باتری و سوکت شارژ گوشی سامسونگ

معمولاً هنگامی که باتری گوشی خراب می‌شود تعمیر آن به ندرت امکان پذیر است و باید باتری را تویض کرد. اصلی ترین دلیل خرابی باتری سامسونگ مجاورت با گرما است. ما در نمایندگی تعمیرات سامسونگ به شما توصیه می‌کنیم اگر باتری گوشی سامسونگی شما خراب شد، حتماً از باتری اورجینال استقاده کنید تا سایر قطعات موبایل دچار آسیب نشود. برای تعمیرات نمایندگی سامسونگ به نمایندگی رسمی مراجعه نمایید.

تعویض باتری و سوکت شارژ گوشی سامسونگ

تعویض باتری و سوکت شارژ گوشی سامسونگ

گاهی امکان دارد شارژ نشدن گوشی به دلیل خرابی سوکت شارژر باشد. برای اینکه مطمئن شوید مشکل پیش آمده از سوکت است و نه شارژر، از شارژر و کابل دیگری استفاده کنید. چک کنید که گوشی شما به درستی شارژ می‌شود یا خیر.
علاو بر این ممکن است نفوذ گرد و غبار باعث شود جریان برق از شارژر به گوشی سامسونگ منتقل نشود. هر چند وقت یکبار سوکت را تمیز کنید تا با این مشکل رو به رو نشوید.

تعویض باتری و سوکت شارژ گوشی سامسونگ

تعویض باتری و سوکت شارژ گوشی سامسونگ

تعویض لنز دوربین گوشی سامسونگ

ممکن است لنز در تماس با اجسام نوک تیز مانند کلید قرار بگیرد و خط و خش روی آن ایجاد شود. در قدم اول برای جلوگیری از این اتفاق، برای لنز دوربین گوشی سامسونگ محافظ تهیه کنید.
همیشه به یاد داشته باشید برای تمیز کردن لنز گوشی سامسونگ هرگز از پارچه خشن و زبر استفاده نکنید.

یکی از دلایل شایعی که شما را مجبور به تعویض لنز دوربین می‌کند، ضربه خوردن گوشی که باعث ترک خوردن یا شکستگی لنز می‌شود.
مورد بعدی که موجب می‌شود تا لنز آسیب ببیند، رطوبت است. با نفوذ مایعات ممکن است عملکرد دوربین هم به لحاظ نرم افزاری و هم سخت افزاری تحت الشعاع قرار گیرد. به همین علت تکنسین های نمایندگی رسمی سامسونگ به شما عزیزان توصیه می‌کنند در صورت نیاز به تعویض لنز دوربین گوشی سامسونگ حتماً به نمایندگی مراجعه کنید. زیرا در نمایندگی سامسونگ فقط از قطعات اورجینال برای گوشی شما استفاده می‌شود.

تعویض لنز دوربین گوشی سامسونگ

تعویض لنز دوربین گوشی سامسونگ

تعویض برد گوشی سامسونگ

برد گوشی به دلایل متعددی امکان خرابی دارد. بدون شک برای تعمیر و تعویض برد گوشی حتماً باید به نمایندگی رسمی سامسونگ مراجعه کنید تا مطمئن باشید روی برد قطعات اصلی نصب می‌شود.
با توجه به میزان خرابی برد و قطعات آن تصمیم گیری می‌شود که قطعات تعمیر شوند و یا تعویض.
دلایلی مانند ضربه، افتادن گوشی و ایجاد خش می‌تواند به برد گوشی سامسونگ آسیب برساند. به همین دلیل برای گوشی سامسونگ خود از قاب ضد ضربه تهیه کنید.
علاوه بر این‌ها عوامل محیطی مانند رطوبت، حرارت و …، عملکرد برد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
اگر قطعه ای را به تازگی تعویض کردید و عملکرد برد دچار اختلال شده، با مراجعه به نمایندگی رسمی سامسونگ مطمئن شوید که قطعه جدید به درستی نصب شده است. گاهی نصب نادرست قطعات باعث اختلال یا توقف عملکرد برد می‌شود.
امکان دارد برد گوشی سامسونگ به دلایل نرم افزاری دچار اختلال شود. اشکالاتی مانند عدم به روز رسانی اپلیکیشن ها یا خطاهای نرم افزاری. در این مواقع نیاز به تعمیر برد موبایل سامسونگ و تعویض برد گوشی سامسونگ نیست.
با بروز هر یک از مشکلات ذکر شده، برای رفع مشکل برد و تعمیر موبایل سامسونگ باید به نمایندگی سامسونگ مراجعه کنید. لازم به ذکر است مجموعه ما به عنوان نمایندگی رسمی سامسونگ قادر به رفع مشکلات برد موبایل سامسونگ می‌باشد.

تعویض برد گوشی سامسونگ

تعویض برد گوشی سامسونگ

تعویض قاب پشتی گوشی سامسونگ

قاب پشت گوشی سامسونگ معمولاً از جنس پلاستیک می‌باشد و با استفاده روزانه و ضربات ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. برخی از دلایلی که باعث نیاز به تعمیر قاب پشتی گوشی سامسونگ می‌شوند عبارتند از:

ضربه‌ خوردن

اگر گوشی از دست بیفتد و یا با سطح سختی برخورد کند، قاب پشتی ممکن است آسیب ببیند یا ترک بخورد.

خط و خش

استفاده روزانه و مداوم از گوشی ممکن منجر به ایجاد خط و خش‌های بزرگ و کوچک روی قاب پشت شود. خط و خش ظاهر موبایل سامسونگ را زشت می‌کند.

استفاده طولانی مدت

استفاده طولانی و مداوم از گوشی منجر به فرسایش قاب پشت می‌شود، که به دلیل فرسایش ما نیاز به تعویض قاب پیدا می‌کنیم.

ایجاد مشکل در بخش‌های دیگر

بعضی از مشکلات گوشی ممکن منجر به نیاز به تعمیر قاب پشتی شود، مانند مشکل در باتری، دکمه‌ها، کانکتورها و… .
در شرایطی که قاب پشت گوشی سامسونگ خراب شده، و تأثیری بر عملکرد دستگاه ندارد، جهت حفظ زیبایی می‌توانید آن را تعمیر یا در صورت لزوم تعویض نمایید.

تعویض قاب پشتی گوشی سامسونگ

تعویض قاب پشتی گوشی سامسونگ

رفع مشکل صدا و میکروفون موبایل سامسونگ

میکروفون و صدای موبایل سامسونگ ممکن است به دلایل متفاوتی آسیب ببینند. در ادامه، چند مورد رایج را به اختصار توضیح می‌دهیم:

1. خرابی سخت‌ افزاری

ممکن ایرادی در قطعات سخت ‌افزاری میکروفون یا بلندگوی موبایل وجود داشته باشد. این مشکلات ممکن به علت خرابی کابل، قطعات فشرده، ضربه‌ شدید، آب خوردگی یا سایر خطاهای سخت ‌افزاری رخ دهد.

2. آلودگی و گرد و غبار

وجود ذرات گرد و غبار، آلودگی اطراف میکروفون و بلندگو کیفیت صدا را تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث کاهش کیفیت صدا توسط گوشی می‌شود.

3. مشکل نرم ‌افزاری

خرابی نرم ‌افزاری ممکن است منجر به مشکلات صدا گوشی سامسونگ شود. این مشکلات می‌توانند به دلیل بروز خطا در سیستم عامل، نصب نرم ‌افزار ناسازگار، نصب نسخه قدیمی برنامه‌ها، تنظیمات غلط یا سایر خطاهای نرم‌ افزاری رخ دهد.

4. خطاهای عملکردی

برخی خطاهای عملکردی باعث کاهش کیفیت صدا یا عملکرد نامناسب میکروفون و بلندگو می‌شوند. این خطاها به علت تنظیمات نادرست، تداخل سیگنال، مشکل در ارتباط با شبکه رخ دهد.

رفع مشکل صدا و میکروفون موبایل سامسونگ

رفع مشکل صدا و میکروفون موبایل سامسونگ

برای حل مشکل صدا در گوشی سامسونگ، مراحل زیر را امتحان کنید:

1. بررسی تنظیمات صدا

بررسی کنید تنظیمات صدا به درستی انجام شده. هیچ کدام از قفل های صدا مانند حالت سکوت نباید فعال باشد.

2. تمیز کردن میکروفون و بلندگو:

با دقت زیاد میکروفون و بلندگو را از ذرات گرد و غبار یا آلودگی پاک کنید.

3. بررسی برنامه ‌ها و نرم ‌افزارها

بررسی کنید که برنامه یا نرم افزار در حال اجرایی مانع فعالیت نشود.
اگر مطمئن شدید که میکرفون گوشی سامسونگ خراب است،برای تعمیر به نمایندگی تعمیرات موبایل ساسونگ مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که متخصصان نمایندگی ما با استفاده از پیشرفته ترین و به روزترین تجهیزات آماده رفع نقص صدا و میکروفون گوشی سامسونگ شما کارابران عزیز هستند.

رفع مشکلات نرم افزاری موبایل سامسونگ

مشکلات نرم افزاری موبایل قابل برطرف کردن هستند و به ندرت نیاز به بازکردن گوشی و تعمیر گوشی سامسونگ پیش می‌آید. بعضی از این مشکلات نرم افزاری به شرح زیر هستند.

• خاموش شدن گوشی

ممکن گوشی ناگهانی خاموش شود یا حتی دیگر روشن نشود. اگر از سالم بودن قطعات داخلی گوشی سامسونگ مطمئن هستید، مشکل نرم افزاری وجود دارد. برای رفع این مشکل به نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ مراجعه کنید.

• عدم کار کردن صفحه نمایش

گاهی با این که گوشی روشن است، اما صفحه نمایش کار نمی‌کند. در این شرایط گوشی سامسونگ را خاموش کنید و بعد از چند دقیقه، دوباره آن را روشن کنید.

• داغ کردن گوشی

بهتر است زمانی که گوشی داغ می‌کند، آن را به شارژر نزنید تا به باتری آسیب نرسد. برای اینکه گوشی کمتر داغ کند توصیه کارشناسان نمایندگی سامسونگ این است که از نرم افزارهایی که سی پی یو را بسیار درگیر می‌کنند، مانند فیس بوک، برای مدت طولانی استفاده نکنید.

رفع مشکلات نرم افزاری موبایل سامسونگ


رفع مشکلات نرم افزاری موبایل سامسونگ

سایر خدمات نمایندگی برای تعمیر گوشی

تعمیر و تعویض LCD وتاچ
رفع مشکل آب خوردگی گوشی سامسونگ
تعویض باتری گوشی

 

رفع مشکل آب خوردگی گوشی سامسونگ

آب خوردگی گوشی سامسونگ از بدترین اتفاقاتی است که ممکن برای گوشی رخ دهد. مهمترین کاری که بعد از خیس شدن گوشی سامسونگ باید انجام دهید، خاموش کردن گوشی و خشک کردن سریع به روش صحیح است. از کارهایی مثل قرار دادن گوشی داخل کیسه برنج یا خشک کردن آن با سشوار خودداری کنید. سریعا گوشی سامسونگ را برای تعمیر به نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ ببرید.

آب به عنوان یک رسانای جریان برق، الکتریسته را به قطعاتی می‌رساند که در برابر جریان مقاوم نیستند، و با تغییر ولتاژ به قطعات داخلی گوشی آسیب وارد کند. از سوی دیگر جریان الکتریسته را در مدار با اختلال مواجه می‌کند. این امر خود باعث بروز مشکلات زیادی می‌شود. وقتی آب وارد دستگاه شود، می‌تواند به قطعات داخلی گوشی سامسونگ آسیب برساند و باعث خرابی عملکرد گوشی شود. در زیر چند مورد را برای تاثیر آب روی گوشی سامسونگ توضیح می‌دهیم.

رفع مشکل آب خوردگی گوشی سامسونگ

رفع مشکل آب خوردگی گوشی سامسونگ

• خرابی مدار

متوجه شدیم آب می‌تواند وارد مدارهای داخلی گوشی بشود و باعث خرابی قطعات الکترونیکی شود. این موضوع ممکن باعث قطع شدن تماس‌ها، اختلال در سیگنال، تغییر عملکرد صفحه نمایش، قفل شدن گوشی یا حتی خاموش شدن کامل گوشی سامسونگ شود.

• خرابی باتری

آب باعث خرابی باتری گوشی می‌شود. هنگامی که باتری خیس شود، ظرفیت آن کاهش می‌یابد و عمر مفید باتری کوتاه می‌شود. اگر باتری آب را هدایت کند، خطراتی مانند گرم شدن و حتی سوختگی باتری وجود دارد که در این شرایط باید برای تعمیر و تعویض باتری گوشی سامسونگ اقدام کنید.

• خرابی صفحه نمایش

آب می‌تواند خطوط یا لکه‌ هایی روی صفحه نمایش گوشی ایجاد کند. این موضوع باعث کاهش کیفیت تصویر و دقت لمس صفحه نمایش می‌شود. این مشکل در نهایت ممکن است باعث تعویض صفحه نمایش شود.

• خرابی دوربین

آب به سنسورهای دوربین گوشی نفوذ و باعث تار شدن عکس و یا از کار افتادن دوربین شود.

پیشگیری از مشکلات ایجاد شده ناشی از آب خوردگی

استفاده از گلس برای صفحه و کاور ضد آب.
جلوگیری از تماس موبایل سامسونگ با آب، قرار ندادن گوشی در محیط‌های مرطوب مثل حمام یا استخر.
اگر گوشی با آب برخورد داشت، خاموش کردن و عدم استفاده از گوشی تا خشک شدن کامل.
در صورت نفوذ آب به داخل گوشی، در سریع ترین زمان آن را به مرکز تعمیراتی معتبر ببرید.

البته اکثر گوشی های سامسونگ در برابر آب و گرد و غبار مقاوم هستند. البته برخی مدل های آن از این امتیاز محرومند به همین علت بهتر تا آنجا که ممکن است مراقب باشید گوشی سامسونگ دچار آب خوردگی نشود زیرا صدمات جدی به گوشی سامسونگ شما وارد می‌شود.

تعمیر گوشی S20 سامسونگ ضربه خورده

ضربه خوردن گوشی، همانند آب خوردگی خسارت زیادی به گوشی وارد می‌کند. به همین دلیل تا آنجا که ممکن از گوشی یا قاب ضد ضربه استفاده کنید، تا گوشی سامسونگ در صورت ضربه خوردن خسارت چندانی نبیند. البته اگر شدت ضربه زیاد باشد، این تمهیدات تاثیر چندانی ندارد.

در صورتی که ضربه به گوشی وارد شد، ممکن است مشکلات زیر ایجاد شود.

تعمیر گوشی S20 سامسونگ ضربه خورده

تعمیر گوشی S20 سامسونگ ضربه خورده

نمایشگر شکسته

ضربه شدید به موبایل سامسونگ باعث شکستن نمایشگر می‌شود. در این شرایط، قسمت‌‌های مختلف صفحه نمایش ممکن خراب شود و صفحه نمایش غیر قابل استفاده شود.
آسیب به قطعات داخلی: ضربه شدید می‌تواند باعث آسیب به قطعات داخلی گوشی شود. این مشکل ممکن باعث بروز عملکرد ناقص برخی از ویژگی‌ها یا حتی خرابی کامل گوشی شود.

کار نکردن دکمه ‌ها

ضربه قوی ممکن است باعث خرابی دکمه ‌های گوشی شود و دکمه ‌ها به درستی کار نکنند و کاربر نتواند از آن‌ها استفاده کند.

آسیب به دوربین

وارد شدن ضربه به موبایل می‌تواند باعث آسیب به دوربین شود. این مسئله باعث می‌شود یا کلاً نتوانید عکس و فیلم بگیرید یا کیفیت تصویر بسیار کاهش پیدا کند.

خرابی میکروفون و بلندگو

ضربه به گوشی باعث خرابی میکروفون و بلندگو می‌شود. در نتیجه کیفیت مکالمه تلفنی یا پخش صدا تحت تأثیر قرار می‌گیرد. اثرات مذکور ممکن به دلیل شدت ضربه متفاوت باشد. در برخی مواقع، ضربه کمتر می‌تواند به صورت ظاهری آسیب ایجاد نکند یا منجر به خرابی اندکی شود. در هر صورت توصیه کارشناسان نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ این است که برای تعمیر گوشی S20 سامسونگ به نمایندگی مراجعه کنید.

تعمیرات موبایل سامسونگ در محل

گوشی سامسونگ یکی از پرفروش ترین گوشی های دنیا به خصوص در ایران است. هر چند که با ورود برندهای دیگر خرید و فروش گوشی سامسونگ کمتر شد اما تا قبل از ورود برندهای دیگر به بازار از هر 10 گوشی خریداری شده، قطعا 6 گوشی از برند سامسونگ بود. اما به مرور زمان با توجه به اینکه گوشی های با قیمت پایین وارد ایران شد، رفته رفته خرید گوشی سامسونگ کمتر از قبل شد.
با این وجود هنوز هم خیلی از ایرانی ها از گوشی سامسونگ استفاده می‌کنند. در نتیجه بودن یک نمایندگی برای تعمیر گوشی S20 سامسونگ ضروری است.
نمایندگی رسمی سامسونگ در غرب تهران این افتخار را دارد که تمام مدل‌های گوشی سامسونگ را در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیر بکند. اگر گوشی موبایل شما نیاز به تعویض قطعه داشت، می‌توانید با مراجعه حضوری به نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ قطعات خراب گوشی را با قطعات اورجینال تعویض کنید.

جهت تماس با نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ از شماره زیر استفاده بفرمایید.

تعمیرات موبایل سامسونگ
تعمیرات موبایل سامسونگ در تهران

سامسونگ در تهران نمایندگی فروش زیادی دارد اما برای تعمیرات این برند محبوب نمایندگی های کمی در سطح ایران وجود دارد. اگر به دنبال نمایندگی معتبر برای تعمیر موبایل سامسونگ در تهران هستید بهترین نمایندگی سامسونگ مجموعه ما می‌باشد. حتی اگر ساکن تهران نیستید، با واحد پذیرش نمایندگی تعمیرات تبلت سامسونگ، تعمیرات لپتاپ سامسونگ، تعمیرات مانیتور سامسونگ، تعمیرات ساعت هوشمند، هماهنگی لازم برای پست کردن گوشی از شهرهای دیگر را انجام داده. از طریق تی پاکس یا پست گوشی آسیب دیده و خراب خود را برای نمایندگی سامسونگ ارسال کنید. پس از انجام تعمیرات، گوشی سالم برای شما ارسال می‌گردد. فقط دقت کنید برای ارسال گوشی خراب جهت تعمیرات ضروری که قبل از ارسال از طریق تماس تلفنی با نمایندگی رسمی سامسونگ هماهنگی لازم را انجام دهید. زیرا در غیر این صورت موبایل سامسونگ شما جهت تعمیرات پذیرش نمی‌‌شود.

تعمیر گوشی S20 سامسونگ

سبد خرید
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من