نمایندگی سامسونگ

سامسونگ ایران

باز کردن رمز گوشی سامسونگ؛ بدون پاک شدن اطلاعات

محافظت از داده‌های ذخیره‌شده روی دستگاه موبایل هوشمند، یک امر ضروریست. همه ما داده‌ها، تصاویر و ویدیوهایی روی دستگاه موبایل داریم که نمی‌خواهیم کسی به آنها دسترسی داشته باشد. این گزینه‌ها را در کنار اطلاعات بانکی، مدارک هویتی، رمزهای عبور سایت‌ها و… قرار دهید.

وجود همچین داده‌های حساسی، ضرورت قفل کردن دستگاه موبایل سامسونگ با استفاده از رمزعبور، پین یا الگو را خیلی بیشتر می‌کند. اما اگر به هر علتی، رمزعبور دستگاه موبایل را فراموش کردیم چه؟ در این صورت چگونه می‌توانیم به اطلاعات حساس درون موبایل دسترسی داشته باشیم؟ همین دلیل می‌شود افزاد زیادی برای باز کردن قفل موبایل سامسونگ خود به مراکز تعمیرات تخصصی موبایل مراجعه کنند. با آموزش باز کردن قفل گوشی سامسونگ در صورت فراموشی رمز، پین یا الگو، همراه باشید.

باز کردن رمز گوشی سامسونگ؛ بدون پاک شدن اطلاعات
باز کردن رمز گوشی سامسونگ؛ بدون پاک شدن اطلاعات

راه‌های باز کردن قفل دستگاه‌های موبایل سامسونگ

بیشتر موبایل‌های هوشمند امروزی به سنسور اثرانگشت یا ویژگی تشخیص چهره مجهزند. اکثر مخاطبان هم ترجیح می‌دهند برای راحتی کار خود، به جای وارد کردن الگو، رمز‌عبور یا پین، از تشخیص‌چهره و مخصوصاً اثرانگشت برای بازگشایی قفل دستگاه موبایل استفاده کنند.

عدم استفاده روزمره از رمزعبور یا پین، ممکن است سبب فراموشی آن‌ها در طول زمان شود. خوشبختانه حتی در صورت فراموشی رمزعبور، می‌توان همچنان با استفاده از تشخیص چهره یا اثرانگشت وارد دستگاه شد. اما اگر سنسور اثرانگشت  یا لنز گوشی هم از کار افتاد چه؟ اینجاست که یاد گرفتن راهکاری برای باز کردن قفل موبایل‌های سامسونگ، می‌تواند بسیار گره‌گشا باشد. اگر هیچ کدام از روش های زیر جواب نداد می‌توانید برای تعمیر موبایل سامسونگ خود به یک نمایندگی رسمی سامسونگ مراجعه کنید.

باز کردن قفل موبایل‌های سامسونگ بدون از دست رفتن داده‌ها

اما راهی وجود دارد که در صورت قفل شدن دستگاه موبایل سامسونگ، بتوانیم قفل آن را بدون از دست رفتن داده‌ها باز کنیم؟ اگر از قبل سرویس Find My Mobile را فعال کرده باشید، می‌توانید قفل دستگاه موبایل را بدون پاک شدن داده‌های موجود روی آن، باز کنید. برای موبایل‌های قدیمی، امکان ورود به دستگاه به کمک حساب گوگل هم فراهم است.

باز کردن رمز گوشی سامسونگ؛ بدون پاک شدن اطلاعات
باز کردن رمز گوشی سامسونگ؛ بدون پاک شدن اطلاعات

استفاده از سرویس Find My Mobile سامسونگ

خدمات Find My Mobile سامسونگ، برای پیدا کردن موبایل‌های گم‌شده استفاده می‌شود. اما می‌توان از ویژگی‌های آن برای باز کردن قفل موبایل هم استفاده کرد. با استفاده از این سرویس، می‌توانید قفل گوشی را حذف کرده و یک رمزعبور جدید وارد کنید.

برای باز کردن قفل دستگاه موبایل سامسونگ با Samsung Find My Mobile، دستگاه شما حتماً باید روشن و متصل به اینترنت باشد. علاوه بر این باید قبلاً موبایل خود را به یک حساب سامسونگ، متصل کرده باشید. همچنین ویژگی Remote Unlock نیز باید فعال باشد. مراحل باز کردن قفل دستگاه موبایل با استفاده از قابلیت Find My Mobile به شکل زیر است:

در گام اول به آدرس samsung.com مراجعه کنید.

صفحه‌ای شامل دکمه Sign In نمایش داده می‌شود. روی آن دکمه کلیک کنید.

اطلاعات اکانت سامسونگ خود را وارد کرده و وارد اکانت سامسونگ خود شوید.

حالا می‌توانید فهرستی از دستگاه‌هایی که به این اکانت سامسونگ متصل هستند را رویت کنید.

روی دستگاه موردنظری که رمز آن را فراموش کرده‌اید کلیک کنید.

در بخش راست صفحه، گزینه Unlock را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

صفحه‌ای شامل دکمه Unlock نمایش داده می‌شود که باید بر روی آن دکمه هم کلیک کنید.

دوباره از شما درخواست می‌شود تا رمزعبور اکانت سامسونگ خود را وارد کنید. این امر را انجام داده و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

کمی صبر کنید تا به صفح اصلی اصلی برگردید و قفل دستگاه باز شود.

اگر پیامی را روی نمایشگر موبایل خود مشاهده کردید آن را تأیید کنید.

کار تمام است و رمزعبور به همراه داده‌هایی مثل تشخیص چهره یا اثرانگشت، از روی دستگاه موبایل حذف شده و می‌توانید وارد موبایل شوید.

باز کردن رمز گوشی سامسونگ؛ بدون پاک شدن اطلاعات
باز کردن رمز گوشی سامسونگ؛ بدون پاک شدن اطلاعات

باز کردن قفل دستگاه موبایل با استفاده از اکانت گوگل

 

اگر دستگاه موبایل سامسونگ شما دارای اندروید 4.4 یا نسخه‌های پایین تر باشد، می‌توانید از اطلاعات حساب کاربری گوگل خود به جای وارد کردن رمز استفاده کنید. در این روش، داده‌های گوشی دست‌نخورده باقی‌خواهند ماند. برای باز کردن قفل موبایل سامسونگ با استفاده از حساب گوگل، مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

الگو یا رمز خود را چندین بار غلط وارد کنید.

پیغامی با منظور اشتباه بودن الگو به شما نشان داده می‌شود.

بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در این بخش کافی است که به سؤالات امنیتی که قبلاً تعیین کرده‌اید پاسخ دهید تا وارد دستگاه موبایل شوید. یا به‌سادگی می‌توانید با وارد کردن یوزر نیم و پسورد گوگل، وارد دستگاه موبایل خود شوید.

حال باید یک رمز جدید را برای دستگاه موبایل خود تعیین کنید.

همانطور که گفتیم، این راهکار فقط برای موبایل‌های قدیمی کاربرد دارد.

باز کردن قفل دستگاه موبایل با استفاده از پاک‌سازی اطلاعات

راه‌های دیگری هم برای ریست کردن رمزعبور دستگاه موبایل سامسونگ وجود دارد، ولی برای استفاده از این راه‌ها، باید نگران اطلاعات ذخیره‌شده روی دستگا موبایل خود را بزنید. اگر به صورت طور از تصاویر، مخاطبین و… دستگاه موبایل خود بکاپ می‌گرفتید، می‌توانید این راه‌ها را امتحان کنید. کارشناسان نمایندگی سامسونگ می‌توانند در بکاپ گرفتن از اطلاعات حساس دستگاه موبایل، به شما کمک کنند.

باز کردن رمز گوشی سامسونگ؛ بدون پاک شدن اطلاعات
باز کردن رمز گوشی سامسونگ؛ بدون پاک شدن اطلاعات

استفاده از خدمات Google Find My Device

گوگل هم مثل سامسونگ، قابلیتی با عنوان Find My Device برای ردیابی موبایل‌های گم شده دارد. اگر قبلاً دستگاه موبایل خود را به حساب جیمیل متصل کرده‌اید و رمزعبور جیمیل‌تان را هم بدانید، می‌توانید از این سرویس در صورت قفل شدن دستگاه موبایل سامسونگ خود استفاده کنید.

ویژگی به نام Erase Device در این سرویس ارائه شده است که تمامی اطلاعات موبایل و از جمله رمزعبور آن را پاک می‌کند. البته برای استفاده از این ویژگی، گوشی شما باید به اینترنت متصل بوده و سرویس موقعیت‌مکانی آن هم فعال باشد.برای باز کردن قفل دستگاه موبایل سامسونگ با استفاده از Google Find My Device پروسه زیر را طی کنید:

ابتدا به آدرس com/android/find مراجعه کنید.

وارد حساب جیمیل خود شوید‌ (اگر از قبل در حساب گوگل خود وارد شده باشید، نیازی به ورود مجدد نیست).

فهرستی از گوشی‌های متصل به حساب گوگل را می‌توانید در قسمت چپ صفحه نمایش مشاهده کنید.

روی دستگاه موبایل موردنظرتان که می‌خواهید قفل آن را باز کنید کلیک کنید.

روی گزینه Erase Device کلیک کنید.

تا اتمام فرآیند صبر کنید. پس از پاک‌سازی اطلاعات دستگاه موبایل، رمز عبور آن هم حذف خواهد شد.

باز کردن رمز گوشی سامسونگ؛ بدون پاک شدن اطلاعات
باز کردن رمز گوشی سامسونگ؛ بدون پاک شدن اطلاعات

استفاده از اپلیکیشن قفل‌گشای Tenorshare 4uKey for Android

اگر با استفاده از هیچ‌کدام از راه‌کارهای قبلی موفق به باز کردن قفل دستگاه موبایل خود نشده اید، می‌توانید از اپلیکیشن‌های قفل‌گشای شخص‌ثالث مثل برنامه Tenorshare 4uKey for Android استفاده کنید. با استفاده از این برنامه، همه اطلاعات موجود روی دستگاه موبایل شما حذف شده و رمزعبور آن نیز ریست خواهد شد.

مراحل باز کردن قفل دستگاه موبایل سامسونگ با استفاده از Tenorshare 4uKey for Android را به ترتیب زیر انجام دهید:

اپلیکیشن Tenorshare 4uKey for Android را دانلود و نصب کنید (این نرم‌افزار هم برای ویندوز و هم برای مک در قابل استفاده است. بهتر است برای برخورداری از همه قابلیت‌های برنامه، نسخه کرک شده آن را دانلود کنید).

دستگاه موبایل سامسونگ خود را به سیستم متصل کنید (با استفاده از کابل یو‌اس‌بی).

نرم‌افزار را اجرا کرده و بر گزینه Remove Screen Lock کلیک کنید.

پس از شناخته شدن دستگاه موبایل شما توسط برنامه، صفحه‌ای باز می‌شود که در آن متنی با منظور هشدار برای پاک شدن تمامی اطلاعات موجود در دستگا موبایل به شما نمایش داده می‌شود. این پیغام را تأیید کنید.

دانلود پکیج ریکاوری برای دستگاه موبایل شما توسط برنامه آغاز می‌شود. از اتصال کامپیوترتان به اینترنت در این مرحله، اطمینان حاصل کنید.

پس از اتمام دانلود، قفل دستگاه موبایل حذف شده و دقایقی بعد موبایل شما باز خواهد شد.

اپلیکیشن‌های مشابه‌ای مثل DroidKit هم وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای پاکسازی داده‌های دستگاه و ریست کردن رمزعبور استفاده کنید.

جمع بندی

در این مقاله، درباره باز کردن قفل دستگاه موبایل سامسونگ صحبت کردیم. بهتر است دستگاه موبایل خود را به اکانت سامسونگ متصل کنید تا بتوانید قفل آن را در صورت فراموش کردن رمزعبور، به راحتی و بدون از دست رفتن اطلاعات، باز کنید. برای خواندن مطالب و ترفندهای آموزشی مرتبط با گوشی‌های سامسونگ، می‌توانید سری به سایت نمایندگی سامسونگ بزنید.

گرچه قصد خرید گوشی موبایل سامسونگ یا حتی تعمیر گوشی سامسونگ، تعمیر لپتاپ سامسونگ، تعمیر ساعت هوشمند سامسونگ، تعمیر تبلت سامسونگ، تعمیر مانیتور سامسونگ را دارید می‌توانید به نمایندگی رسمی سامسونگ در غرب تهران مراجعه کنید. برای ارتباط با کارشناسان فروش و تکنسین‌های تعمیرات با شماره تلفن:02145102 و همچنین برای مراجعه حضوری می‌توانید به آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس، طبقه 11، واحد 14 مراجعه کنید. ممنون که ما را تا انتهای مطلب همراهی کردید،؛ برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با تکنسین‌های ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا