نمایندگی سامسونگ

سامسونگ ایران

سامسونگ کلود چیست؟ روش فعال کردن سامسونگ کلود.

سامسونگ کلود فضایی امن و شخصی برای شما فراهم می‌کند تا به‌ راحتی بتوانید اطلاعات مورد نیاز خود را ذخیره کنید و همچنین به آن دسترسی داشته باشید. برای این که بیشتر درباره این فضای ذخیره‌ سازی بدانید و با امکانات و نحوه کارکردن با آن آشنا شوید، تا پایان این مقاله از نمایندگی سامسونگ با ما همراه باشید.

سامسونگ کلود چیست؟

سامسونگ کلود یا فضای ابری (Samsung Cloud) یک حجم حافظه کمکی با ظرفیت 15 گیگابایتی است که کمپانی سامسونگ به مخاطبان خود ارائه می‌دهد. شما می‌توانید اطلاعات مهم دستگاه موبایل خود را در این مکان ذخیره کنید. اطلاعاتی مثل فیلم‌ها، عکس‌های مهم، فایل‌های صوتی، پیام‌های متنی و … درصورتی که فضای بیشتری برای ذخیره‌سازی نیاز داشته باشید، باید هزینه‌ای پرداخت کنید و حساب کاربری خود را ارتقا دهید. در حال حاضر، برای ارتقا حساب کاربری از 15 گیگابایت به 50 گیگابایت باید ماهانه 1 دلار پرداخت کنید. اگر باز هم این حجم از حافظه برای شما کافی نبود شما می‌توانید با پرداخت 3 دلار ماهانه فضای ابری خود را به 200 گیگابایت ارتقا بدهید.

مزایای فضای ابری

استفاده از فضای ابری دستگاه‌های سامسونگ مزایای زیر را برای شما دارد:

فضایی امن برای اطلاعات مهم

فضای ابری( سامسونگ کلود)  ویژگی کاملا امن در اختیار شما قرار می‌دهد تا اطلاعات و اسناد مهم خود را ذخیره و آن‌ها را به راحتی مدیریت کنید؛ به طوری که می‌توانید نسخه پشتیبان تهیه و داده‌های خود را ریکاوری( بازیابی) کنید.

سامسونگ کلود(فضای ابری) چیست
سامسونگ کلود(فضای ابری) چیست

محافظت از داده‌ها به سبک شخصی

شما می‌توانید اطلاعات و اسناد خود را به همان سبکی که دوست دارید، حفظ کنید. حتی اگر دستگاه موبایل خود را ارتقا دهید یا بازیابی کنید، می‌توانید به‌ راحتی به صفحه اصلی خود باز گردید. سامسونگ کلود تنظیمات، طرح‌ها و اپلیکیشن‌های شما را همان‌طور که به‌ یاد دارید، حفظ و داده‌های شما را بدون عیب در دستگاه‌های سامسونگ ریکاوری می‌کند.

یکی کردن فضای ابری سامسونگ با OneDrive

ویژگی همگام‌ سازی گالری  با OneDrive این امکان را به مخاطبان می‌دهد تا اکانت‌های سامسونگ و مایکروسافت خود را به هم متصل کنید و در عین‌ حال، بتوانید از قابلیت‌ها و مزایای One Drive استفاده کنید.

برای این امر، پروسه زیر را طی کنید:

-سامسونگ کلود (فضای ابری)  یا برنامه گالری خود را برای یکی شدن خدمات بازکنید.

-داده‌های گالری برنامه One Drive در هر گوشی شما در دسترس است؛ حتی از اپلیکیشن سامسونگ کلود.

محدودیت‌های فضای ابری

محدودیت فضای رایگان

همان‌ طور که اشاره شد، سامسونگ کلود رایگان در فضای ابری فقط 15 گیگ است و درصورت نیاز به فضای بیشتر، باید هزینه پرداخت کنید. از جهت دیگر، ارتقای فضای ابری موبایل سامسونگ به کشوری که در آن زندگی می‌کنید، بستگی دارد و ممکن است در بعضی کشورها تحریم‌های سیاسی مانع از پیشرفت این فضا شود.

عدم پشتیبان‌گیری از هر نوع داده

فضای ابری سامسونگ نمی‌تواند از داده‌های پیام‌رسان‌ها چون واتساپ پشتیبان‌گیری کند. مثلا گفته می‌شود که سامسونگ کلود از داده‌های برنامه شخص ثالث ساپورت نمی‌کند.

فعال ‌سازی سامسونگ کلود

ممکن است فضای ابری دستگاه موبایل سامسونگ به طور پیش‌ فرض روی دستگاه موبایل شما نصب شده باشد. درغیر این صورت، ابتدا لازم است که آن را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید. برای فعال کردن پروسه زیر را دنبال کنید:

به قسمت تنظیمات سامسونگ بروید.

در این بخش، گزینه Accounts and Backup را کلیک کنید.

سپس روی فضای ابری سامسونگ  کلیک کنید.

به یاد داشته باشید که برای استفاده از آن، باید ابتدا حساب کاربری افتتاح کنید.

سامسونگ کلود(فضای ابری) چیست
سامسونگ کلود(فضای ابری) چیست

پشتیبان‌گیری و بازیابی اطلاعات در سامسونگ کلود

پس از فعال‌سازی فضای ابری موبایل سامسونگ، برای ذخیره، پشتیبان‌گیری و بازیابی اطلاعات می‌توانید آن‌ها را انتخاب و مدیریت کنید. برای این کار، وارد فضای ابری موبایل سامسونگ شوید و اطلاعاتی را که قصد دارید از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنید، انتخاب کنید. به این ترتیب، هر زمان که روی مورد پشتیبان‌گیری ضربه بزنید، این کار انجام می‌شود. ضمنا می‌توانید برای پشتیبان‌گیری، مدت زمانی تعیین کنید.

به یاد داشته باشید که این سرویس در گوشی‌های قدیمی سامسونگ (قدیمی‌تر از Galaxy S6) در دسترس نیست.

همچنین فضای ابری سامسونگ به گوشی موبایل یا تبلت متصل نیست، بلکه به شناسه یا آیدی جیمیل شما متصل است. شما با آدرس Support.samsungcloud.com می‌توانید با هر گوشی وارد سامسونگ کلود خود شده و به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید. اما نمی‌توانید فایل اضافه کنید. اضافه کردن فایل تنها از طریق تلفن یا تبلت (اندروید) ممکن است.

برای بازیابی اطلاعاتی (Restore Data) که در فضای ابری ذخیره کرده‌اید، باید به آن مراجعه کنید و بخشی را که برای بازیابی درنظر دارید، تعیین کنید. سپس با انتخاب مورد بازیابی اطلاعات، کار بازیابی را انجام دهید.

غیرفعال کردن سامسونگ کلود (فضای ابری)

برای انجام این کار می‌توانید به 2 روش زیر پیش بروید:

اکانت سامسونگ خود را پاک کنید.

 این روش زیاد توصیه نمی‌شود.

قسمت پشتیبان‌گیری را غیرفعال کنید.

به این منظور، به فضای ابری وارد شوید و مواردی را که برای پشتیبان‌گیری انتخاب کردید، خاموش کنید. با این امر، سرویس ساموسونگ کلود (فضای ابری) عملا غیرفعال می‌شود. همچنین می‌توانید نسخه پشتیبانی را که قبلش تهیه کرده‌اید، از خود فضای ابری گوشی سامسونگ حذف کنید.

دستگاه‌های سازگار با Samsung Cloud

در حال حاضرفضای ابری برای دستگاه‌های زیر اجرا می‌شود:

 • Galaxy Z Fold2 5G
 •  Galaxy Z Flip 5G
 • Galaxy Z Flip
 • Galaxy Fold
 •  Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra
 •   Galaxy S10 / S10+ / S10e
 •  + Galaxy S9 / S9
 •   Galaxy S8 / S8+ / Active
 •   Galaxy S7 / S7 Edge / Active
 • Galaxy S6 / S6+ / S6 Edge / Active
 •   Galaxy Note20 / Note20 Ultra
 • Galaxy Note10
 •   Galaxy Note9
 • Galaxy Note8
 •   Galaxy Note5
 •  Galaxy Note 4 Note Edge
 •   Galaxy J3 (2016, 2017)
 •   Galaxy J7 (2016, 2017)

تبلت هایی که سامسونگ کلود دارند

 •   Galaxy View2
 •  +Galaxy Tab S7 / S7
 •   Galaxy Tab S5e
 • Galaxy Tab S4
 •   Galaxy Tab S3
 •   Galaxy Tab S2
 •   Galaxy Tab A
سامسونگ کلود(فضای ابری) چیست
سامسونگ کلود(فضای ابری) چیست

جمع‌بندی

در این متن یادگرفتیم:

فضای ابری فضایی امن و شخصی برای ذخیره داده‌های شما فراهم می‌کند.

فضای ابری سامسونگ تا 15 گیگابایت رایگان است و درصورت نیاز بیشتر، باید هزینه بپردازید.

و …

اگرچه قصد خرید گوشی موبایل سامسونگ یا حتی تعمیر گوشی سامسونگ، تعمیر لپتاپ سامسونگ، تعمیر ساعت هوشمند سامسونگ، تعمیر تبلت سامسونگ، تعمیر مانیتور سامسونگ را دارید می‌توانید به نمایندگی رسمی سامسونگ در غرب تهران مراجعه کنید. برای ارتباط با کارشناسان فروش و تکنسین‌های تعمیرات با شماره تلفن:02145102 و همچنین برای مراجعه حضوری می‌توانید به آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس، طبقه11، واحد 14 مراجعه کنید. ممنون که ما را تا انتهای مطلب همراهی کردید،؛ برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با تکنسین‌های ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا