نمایندگی سامسونگ

سامسونگ ایران

آموزش نصب گلس در خانه

صفحه نمایش یک گوشی جزء مهم ترین قسمت‌های آن می‌باشد و حدود یک سوم از مبلغ کل دستگاه موبایل را شامل می شود. به همین علت محافظت از آن اهمیت زیادی دارد. نصب گلس بر روی دستگاه موبایل، جزء رایج‌ترین روش‌های محافظت از صفحه نمایش است و از هر دستگاهی که استفاده می‌کنید، قطعا به نصب محافظ صفحه نمایش روی آن نیاز خواهید داشت. خیلی از افراد فرایند نصب گلس را پیچیده می‌دانند و این کار را به افراد متخصص واگذار می‌کنند. با این وجود نصب گلس مراحل خیلی پیچیده‌ای ندارد و با کمترین تجربه می توانید خودتان این کار را انجام دهید. در این متن قصد داریم آموزش نصب گلس گوشی را به روش خیلی ساده در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید بدون هیچ دغدغه‌ای صفحه نمایش خریداری شده را بر روی موبایل خود نصب کنید. اگر قصد خرید گلس دارید، با نمایندگی سامسونگ همراه باشید.

نصب گلس در خانه
نصب گلس در خانه

آموزش نصب گلس به راحت ترین روش

همانطور که گفتیم، نصب گلس بر روی موبایل مراحل چندان پیچیده ای ندارد و تنها با کمی حوصله و دقت می‌توانید این کار را انجام دهید. اولین نکته ای که برای نصب گلس باید به آن دقت کنید این است که سعی کنید مراحل نصب گلس موبایل را در یک محیط تمیز و بدون گرد و غبار انجام دهید. آلودگی محیط می تواند بر روی صفحه نمایش موبایل بنشیند و نتوانید گلس خود را بدون نقص نصب کنید. نکته دوم نوع گلس می باشد، اگر محافظی که استفاده می کنید چسب قدرتمندی نداشته باشد، احتمال جدا شدن محافظ از موبایل یا حباب افتادن زیر آن وجود خواهد داشت. در ادامه آموزش نصب گلس بر روی دستگاه موبایل را در چند مرحله‌ی ساده در اختیارتان قرار می دهیم.

نصب گلس در خانه
نصب گلس در خانه

مرحله اول؛ جدا کردن محافظ فعلی

اگر در حال حاضر دستگاه شما از گلس بهره نمی‌برد نیازی به خواندن این بخش مقاله نیست، اما اگر یک لایه محافظ صفحه نمایش بر روی موبایل شما وجود دارد، نیاز است که در اول آن را جدا کنید. برای این کار کافی است به آرامی گوشه‌های گلس را با ناخن بلند کنید و پس از نفوذ هوا به زیر آن محافظ را بردارید.

جدا کردن گلس می تواند موجب شکسته شدن آن و ایجاد خط و خش بر روی صفحه نمایش دستگاه موبایل شود. همچنین اگر مدت زیادی است که گلس بر روی دستگاه موبایل باقی مانده این امکان وجود دارد که چسب آن سفت شده باشد و نتوانید به راحتی آن را جدا کنید. در این شرایط نیاز است که با سشوار به گلس حرارت وارد شود تا چسب قابل جدا شدن شود. پیشنهاد می‌شود این مرحله را به متخصص یا فروشنده‌های گوشی واگذار کنید. برای دسترسی راحت تر به صفحه نمایش، حتما قاب یا گارد موبایل را هم جدا کنید.

مرحله دوم؛ تمیز کردن نمایشگر موبایل

پس از جدا کردن محافظ صفحه نمایش، نوبت به تمیز کردن خود صفحه نمایش گوشی می‌رسد. این پروسه خیلی سخت نیست و فقط کمی دقت و حوصله باید خرج کنید. وجود گرد و غبار بر روی محافظ صفحه نمایش موجب می‌‌شود چسب گلس به درستی عمل نکند، بنابراین هر چقدر صفحه نمایش تمیزتر باشد، چسبیدن گلس ساده تر انجام می شود. برای تمیز کردن صفحه نمایش گوشی می‌توانید از اسپری‌های کلینر یا پاک کننده و پارچه‌های نرمی مانند پارچه عینک استفاده کنید اما دقت داشته باشید که پارچه باید خیلی تمیز باشد.

پس از اینکه نمایشگر را با اسپری و پارچه تمیز کردید، می توانید با استفاده از چسب مخصوص و یا چسب شیشه، پرز و غبارهای باقی مانده را از نمایشگر جدا کنید. برای این کار چسب را بر روی صفحه نمایش چسبانده و سریعا جدا کنید، این کار را در تمام مساحت صفحه نمایش انجام دهید تا تمام ذرات از صفحه نمایش جدا شوند.

نصب گلس در خانه
نصب گلس در خانه

مرحله سوم؛ جدا کردن برچسب گلس

تا اینجا، اکثر مراحل آموزش نصب گلس را انجام داده‌اید و راه زیادی تا پایان مراحل باقی نمانده است. پس از اینکه صفحه نمایش را به خوبی تمیز کردید، نوبت به این است که گلس را برای نصب آماده کنید. اگر این فرایند زمان زیادی طول بکشد ممکن است گرد و غبار محل دوباره بر روی صفحه نمایش بنشینند پس بهتر است سریعا گلس را آماده نصب کنید. برای جدا کردن برچسب محافظ معمولا یک تکه اضافی در بخش کناری محافظ صفحه نمایش در نظر گرفته می‌شود که با کندن آن برچسب جدا می شود. دقت کنید که پس از جدا کردن برچسب دستتان با زیر گلس برخورد نکند.

مرحله چهارم؛ تنظیم گلس بر روی صفحه نمایش گوشی

این مرحله مهم ترین مرحله آموزش نصب گلس است و اگر تمرکز و دقت کافی در آن به خرج ندهید ممکن است کل تمرکز و مراحل شما به هدر برود. قبل از اینکه گلس را بر روی نمایشگر قرار دهید، جهت قرار گیری آن را با فاصله کم از صحه نمایش مشخص کنید. در گلس‌هایی که از شیار برای دوربین و ناچ بهره می برند این مرحله خیلی ساده تر است و می‌توانید شیار را بر روی دوربین یا حسگرها قرار دهید. پس از تنظیم، گلس را از بالا و قسمت دوربین‌ها به آرامی بر روی صفحه نمایش رها کنید، دقت کنید که جهت تنظیم شده در هنگام رها کردن به هم نریزد.

مرحله پنجم؛ فیکس کردن گلس بر روی صفحه نمایش

بعد از اینکه گلس به صورت کامل بر روی صفحه نمایش قرار گرفت با انگشت از بخش بالایی تا پایین گلس را مانند یک خط صاف فشار دهید تا چسب گلس با صفحه نمایش فیکس شود. سپس این حرکت را از وسط به سمت گوشه‌ها انجام دهید. اگر دفعه اول نتوانستید گلس را به خوبی تنظیم کنید نگران نباشید، می‌توانید آن را با احتیاط جدا کرده و پس از تنظیم مجدد دوباره این مرحله را طی کنید اما هر بار که این کار را انجام می‌دهید چسب گلس ضعیف و ضعیف تر می شود.

مرحله ششم؛ حذف حباب‎‌ ها

حالا گلس بر روی صفحه نمایش چسبیده و احتمالا تنها چند حباب کوچک در زیر آن باقی مانده است. برای خارج کردن حباب‌ها می‌توانید با استفاده از پارچه عینک و انگشت اشاره حباب ها را به سمت گوشه‌ها هدایت کنید. برای این کار هر یک از حباب‌ها را به آرامی به سمت راحت ترین و نزدیک ترین گوشه گلس فشار دهید و این کار را تا از بین رفتن کامل حباب‌ها تکرار کنید.

می توانید از یک کارت محکم هم برای از بین بردن حباب ها کمک بگیرید. پس از اینکه تمام حباب‌ها از بین رفت، به وسیله پارچه تمام سطح گلس را به آرامی فشار دهید تا چسب به صورت کامل جذب صفحه نمایش شود و با گذر زمان حبابی به وجود نیاید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه دستگاه موبایل را داخل قاب یا گارد قرار دهید، 1 یا 2 ساعت به آن اجازه استراحت دهید تا شاهد به وجود آمدن حباب نباشید.

نصب گلس در خانه
نصب گلس در خانه

کلام آخر

در این متن، آموزش نصب گلس دستگاه موبایل را در اختیارتان قرار دادیم تا بتوانید بدون هیچ ایرادی محافظ نمایشگرتان را نصب کنید. همانطور که به آن اشاره کردیم، نوع گلس استفاده شده تاثیر بسیار زیادی در شیوه نصب آن دارد؛ اگر از گلس‌های ارزان قیمت با چسب ضعیف استفاده کنید، به راحتی شاهد نفوذ حباب به زیر آن و یا جدا شدن گلس با خارج کردن قاب خواهید شد.

اگرچه قصد خرید گوشی موبایل سامسونگ یا حتی تعمیر گوشی سامسونگ، تعمیر لپتاپ سامسونگ، تعمیر ساعت هوشمند سامسونگ، تعمیر تبلت سامسونگ، تعمیر مانیتور سامسونگ را دارید می‌توانید به نمایندگی رسمی سامسونگ در غرب تهران مراجعه کنید. برای ارتباط با کارشناسان فروش و تکنسین‌های تعمیرات با شماره تلفن:02145102 و همچنین برای مراجعه حضوری می‌توانید به آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس، طبقه 11، واحد 14 مراجعه کنید. ممنون که ما را تا انتهای مطلب همراهی کردید،؛ برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با تکنسین‌های ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا