نمایندگی سامسونگ

سامسونگ ایران

شارژ معکوس سامسونگ چیست؟ چگونه بفهمیم موبایل ویژگی شارژ وایرلس دارد؟

بدون برق گوشی خود را شارژ کنید! درست متوجه شدید با شارژ معکوس سامسونگ می‌توانید گوشی‌ها و دستگاه‌های دیگر خود را در مواقع ضروری شارژ کنید تا بتوانید در هر موقعیتی حتی بدون وجود برق و داشتن پاور بانک از دستگاه‌های خود استفاده کنید. در واقع فناوری شارژ معکوس موبایل شما را به یک شارژر تبدیل کرده و با استفاده از آن می‌توانید دستگاه‌هایی که از تکنولوژی Qi پشتیبانی می‌کنند را شارژ کنید. در این متن به بررسی کامل شارژ معکوس سامسونگ می‌پردازیم و دستگاه‌هایی که از تکنولوژی شارژ معکوس پشتیبانی می‌کنند را همراه با چگونگی شارژ کردن دیوایس‌های دیگر را بطور تخصصی بررسی می‌کنیم.

شارژ معکوس سامسونگ چیست؟
شارژ معکوس سامسونگ چیست؟

چجوری از شارژ معکوس استفاده کنیم؟

با دو روش می‌توانید گوشی دیگری را با موبایل خود شارژ کنید. در روش اول، برای استفاده از شارژ بی ‌سیم دستگاه موبایل خود ابتدا به قسمت تنظیمات بروید و توانایی شارژ معکوس را فعال کنید. یا می‌توانید پنل اعلان‌ها را پایین بکشید و گزینه PowerShare را انتخاب کنید تا شارژ بی‌سیم فعال شود. سپس دستگاهی که می‌خواهید شارژ کنید را در پشت موبایل خود قرار دهید.  قبل از عملیات شارژ، مطمئن شوید که دیوایس مورد نظری که می‌خواهید شارژ کنید، حتما روشن باشد و هیچ مانعی هنگام شارژ بین دو دیوایس قرار نگرفته باشد. بعد از اینکه دو دستگاه به هم متصل شدند پیامی جهت انجام یا غیرفعال کردن انجام شارژ برای شما نشان داده می‌شود. در روش دوم با استفاده از کابل OTG می‌توانید بعد از روشن کردن شارژ معکوس در تنظیمات موبایل خود، دستگاه مورد نظر را به موبایل متصل کنید تا فرایند شارژ انجام گیرد. لازم به ذکر است که برای استفاده از قابلیت شارژ معکوس حتما باید 30 درصد شارژ داشته باشید؛ در غیر اینصورت نمی‌توانید از شارژ بی‌سیم موبایل خود استفاده کنید. همچنین اگر دو دستگاه در عرض 30 ثانیه به همدیگر جهت شارژ شدن متصل نشوند ویژگی PowerShare یا همان شارژ معکوس به‌طور خودکار خاموش می‌شود.

شارژ معکوس سامسونگ چیست؟
شارژ معکوس سامسونگ چیست؟

توان شارژ معکوس چقدر است؟

فناوری شارژ معکوس، درباره شارژ کردن دستگاه‌های دیگر که در مواقع استفاده‌ی ضروری که برق یا پاور بانکی در دسترس خود ندارید، بوجود آمده است. توان و سرعت شارژ معکوس سریع نیست و همانند سری اول شارژر وایرلس معمولی که برای اولین بار روی باتری s6 پیاده شد راه طولانی برای بیشتر شدن سرعت در پیش دارد. ویژگی شارژ بی‌سیم یا معکوس یک فناوری جدید است و احتمالا در نسخه‌های بعدی با سرعت بیشتری در دسترس کاربران خواهد بود؛ اما در حال حاضر شارژ معکوس دارای استاندارد‌هایی که شارژر‌ها دارند، برخوردار نیست. برای نمونه در گوشی موبایل سامسونگ S10 تا 4 وات می‌توان جهت شارژ دستگاه دیگر به طور معکوس خروجی گرفت. در صورتی‌که حجم باطری موبایل‌ها بیشتر شوند و سرعت شارژ آن‌ها نیز بیشتر شوند در آینده می‌تواند رقیب جدی برای پاور بانک‌ها باشند؛ در آن هنگام احتمال دارد قیمت پاور بانک برای ماندن در عرصه‌ی بازار فناوری، تغییرات قابل توجهی داشته باشد.

چگونه با یک آداپتور، موبایل، سامسونگ  بادز و ساعت هوشمند خود را شارژ کنیم؟

شارژر معکوس سامسونگ امکان شارژ دوگانه را دارد. بطور مثال برای اینکه کار می‌توانید سامسونگ S10 خود را با شارژر کابلی یا شارژر فندکی به پریز یا ماشین متصل کنید و دستگاه‌های دیگر را روی پشت بدنه گوشی قرار دهید. با این کار هم موبایل و هم سایر دیوایس‌های خود را شارژ می‌کنید. پیشنهاد می‌کنیم که برای اینکه شارژ گوشی شما که از تکنولوژی شارژ معکوس برخوردار است با مشکلاتی همراه نشود، حتما از شارژر اصلی استفاده کنید. برای خرید شارژر اصلی می‌توانید به صفحه فروش محصولات در نمایندگی سامسونگ مراجعه کنید.

شارژ معکوس سامسونگ چیست؟
شارژ معکوس سامسونگ چیست؟

چه گوشی‌هایی را با شارژ بی‌سیم معکوس می‌توان شارژ کرد؟

اگرچه هر دیوایسی شامل گوشی، موس، هدفون، ساعت هوشمند و… با شارژ بی‌سیم Qi سازگار باشد را می‌توانید از طریق موبایل‌هایی که مجهز به فناوری شارژ معکوس یا همان شارژ بی‌سیم هستند را بدون نیاز به برق، شارژ کرد. توجه داشته باشید که برای شارژ کردن هر دستگاهی حتما باید موبایل که شارژ معکوس را ارائه می‌دهد، حداقل 30 درصد شارژ داشته باشد.

کدام موبایل‌های سامسونگ از این توانایی پشتیبانی می‌کنند؟

در حال حاضر برندهای زیادی این ویژگی را در دیوایس‌های خود به کار می‌برند. در ادامه به مواردی که از این ویژگی استفاده کرده‌اند، اشاره خواهیم کرد. در نظر داشته باشیم که در ادامه به مدل‌هایی خواهیم پرداخت که در حال حاضر به فروش می‌رسند و در بازار ایران هم موجود هستند.

سری گوشی  S24

جدیدترین پرچمداران کمپانی سامسونگ طبق انتظار از شارژ معکوس بی‌سیم 4.5 واتی پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید دستگاه‌های دیگر را به روی قسمت پشتی این موبایل‌ها قرار دهید تا پروسه شارژ شدن آغاز شود.

شارژ معکوس سامسونگ چیست؟
شارژ معکوس سامسونگ چیست؟

گوشی سامسونگ Z Fold 5 و Z Flip 5

سامسونگ گلکسی زد فولد 5 را می‌توان برترین موبایل تاشو کمپانی سامسونگ و یکی از بهترین موبایل‌های تاشو جهان نام برد. سامسونگ برای این دستگاه موبایل حجم باتری 4400 میلی آمپر ساعتی را مناسب دیده و از شارژ سریع 25 واتی، شارژ بی‌سیم 15 واتی و شارژ معکوس بی‌سیم 4.5 واتی استفاده کرده است. سامسونگ زد فلیپ 5 هم شرایط کاملا یکسانی دارد با این تفاوت که حجم باتری این دستگاه موبایل 3700 میلی آمپر ساعت است.

شارژ معکوس سامسونگ چیست؟
شارژ معکوس سامسونگ چیست؟

گوشی موبایل Z Fold 4 و Z Flip 4

وضعیت این دو موبایل نیز دقیقا مانند Z Fold 5 و Z Flip 5 است و هیچ تفاوتی دیده نمی‌شود.

شارژ معکوس سامسونگ چیست؟
شارژ معکوس سامسونگ چیست؟

گوشی سامسونگ گلکسی S23

گوشی سامسونگ S23 اولترا یکی از بهترین و گران‌ترین موبایل غیرتاشو سامسونگ است و از یک باتری 5000 میلی آمپر ساعتی قدرت می‌گیرید. گوشی سامسونگ S23 پلاس یک باتری 4700 میلی آمپر ساعتی دارد و برای S23 یک باتری 3900 میلی آمپر ساعتی در نظر گرفته شده است. نسخه اولترا و پلاس از شارژ سریع 45 واتی و S23 از شارژ سریع 25 واتی پشتیبانی می‌کند. برای هر سه مدل شارژ بی‌سیم 15 واتی نیز در نظر گرفته شده است. کمپانی کره‌ای پرچمداران خود را به شارژ معکوس بی‌سیم 4.5 واتی نیز مجهز کرده‌اند.

شارژ معکوس سامسونگ چیست؟
شارژ معکوس سامسونگ چیست؟

گوشی سامسونگ  S22

گوشی‌های  گلکسی S22،  S22 پلاس و گوشی سامسونگ S22 اولترا دقیقا مانند سری‌های بالا است با این تفاوت که S22 یک باتری 3700 میلی آمپر ساعتی و S23 پلاس یک باتری 4500 میلی آمپر ساعتی دارد. هر سه این گوشی‌ها از شارژ معکوس بی‌سیم 4.5 واتی برخوردارند.

شارژ معکوس سامسونگ چیست؟
شارژ معکوس سامسونگ چیست؟

گوشی سامسونگ  S21 FE

گوشی سامسونگ S21 FE در حال حاضر آخرین قاتل پرچمدار این کمپانی کره‌ای است و از توانایی شارژ معکوس بی‌سیم 4.5 واتی نیز پشتیبانی می‌کند. این دستگاه موبایل دارای باتری 4500 میلی آمپر ساعتی با شارژ سریع 25 واتی است و شارژ بی‌سیم 15 واتی را نیز ساپورت می‌کند.

شارژ معکوس سامسونگ چیست؟
شارژ معکوس سامسونگ چیست؟

گوشی سامسونگ  M33

گوشی سامسونگ M33 نسخه مقرون به صرفه تری از گوشی سامسونگ M53 به حساب می‌آید که در رنج قیمتی میان‌رده‌های خوش قیمت بازار قرار می‌گیرد. این گوشی سامسونگ در نسخه هند دارای یک باتری 6000 میلی آمپر ساعتی و در سری جهانی شامل یک باتری 5000 میلی آمپر ساعتی می‌شود. هر دو مدل از شارژ سریع 25 واتی پشتیبانی می‌کنند و از شارژ معکوس سیمی 4.5 واتی نیز برخوردار هستند.

شارژ معکوس سامسونگ چیست؟
شارژ معکوس سامسونگ چیست؟

چجوری Wireless PowerShare را فعال کنیم؟

این قابلیت در ابتدا به صورت کامل غیرفعال است و شما باید به صورت دستی آن را فعال کنید. فعال‌ سازی Wireless PowerShare سامسونگ اصلا کار سختی نیست و تنها نیاز است که چندین مرحله‌ی کوتاه را طی کنید که این مراحل عبارتند از:

مرحله‌ی اول: اپپلیکیشن تنظیمات را در دستگاه موبایل خود باز کنید.

مرحله‌ی دوم: حالا روی گزینه‌ی Battery کلیک کنید. اگر پیدا کردن آن برای شما راحت نیست، به راحتی نام آن را در بالای قسمت تنظیمات بنویسید و سپس روی جستجو ضربه بزنید.

مرحله‌ی سوم: به پایین بروید و Wireless power sharing را باز کنید.

مرحله‌ی چهارم: در این مرحله از بین موارد موجود روی گزینه خاکستری رنگ کلیک کنید.

مرحله‌ی پنجم: اگر نمی‌توانید این گزینه را روشن کنید، اصلا نگران نباشید. حتما شارژ تلفن همراه شما کمتر از ۳۰ درصد شده و به همین علت Wireless PowerShare غیرفعال شده است. پس موبایل خود را شارژ کنید و مراحل بالا را دوباره تکرار کنید.

نکته‌ی اول: بهتر است بدانید که اگر در حال استفاده از Wireless PowerShare باشید و شارژ گوشی شما به ۳۰ درصد برسد، فرآیند شارژ موبایل دیگر قطع می‌شود و باز هم Wireless PowerShare غیرفعال خواهد شد.

نکته‌: درصد باتری برای غیرفعال شدن این ویژگی به طور پیش‌فرض روی ۳۰ درصد قرار گرفته است که شما می‌توانید در صورت نیاز این عدد را افزایش دهید. برای انجام این کار مثل تصویر بالا در ابتدا قابلیت Wireless Power Sharing را خاموش کنید. سپس بر روی Battery limit در قسمت پایین منو کلیک کنید و بر اساس نیاز خود، درصد باتری برای قطع شدن Wireless PowerShare را انتخاب کنید. در آخر نیز روی OK ضربه بزنید. به همین راحتی!

بعضی از موبایل‌های گوشی سامسونگ دارای ویژگی به نام Wireless PowerShare هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا دستگاه‌های دیگر مثل هدفون، ساعت‌های هوشمند و حتی موبایل‌های هوشمند از جمله آیفون‌ها را به صورت بی‌سیم شارژ کنند. Wireless PowerShare توانایی این را دارد تا ۴.۵ وات برق تولید کند و به همین دلیل اکثر افراد فقط برای شارژ کردن لوازم جانبی دستگاه‌های خود از آن استفاده می‌کنند. با این وجود دقت داشته باشید که تمامی موبایل‌های کمپانی سامسونگ این قابلیت را ندارند و Wireless PowerShare تنها در بعضی از موبایل‌های سامسونگ موجود است. این قابلیت زمانی که شارژ دستگاه موبایل شما کمتر از ۳۰ درصد باشد، به طور کامل غیرفعال می‌شود. اگر در منزل هستید و یا به برق مستقیم دسترسی دارید، استفاده‌‎ی مداوم از این قابلیت اصلا کاری درست و منطقی به نظر نمی‌رسد. بنابراین بهتر است که از این قابلیت جذاب و خاص فقط در مواقعی که به برق دسترسی ندارید استفاده کنید تا به باتری دستگاه موبایل شما نیز هیچ آسیبی وارد نشود.

چگونه این قابلیت Wireless PowerShare غیرفعال کنیم؟

این ویژگی در جهت صرفه‌جویی در مصرف باتری به صورتی طراحی شده که اگر از آن استفاده نکنید، پس از مدتی کوتاه به صورت اتوماتیک خاموش شود. با این حال بهتر است بدانید که در شرایط زیر این قابلیت به طور خودکار غیرفعال خواهد شد:

۱) اگر گوشی موبایل شما زنگ بخورد و یا شما با کسی تماس بگیرید.

۲) اگر میزان باتری گوشی موبایل شما به ۳۰ درصد یا کمتر از آن برسد.

۳) وقتی که اپلیکیشن دوربین را باز کنید.

۴) یک دقیقه پس از این که گوشی را که شارژ می‌کردید از دستگاه موبایل خود جدا کرده‌اید و دستگاه دیگری را دوباره برای شارژ شدن به آن متصل نکرده‌اید.

در چهار روش بالا Wireless PowerShare سامسونگ به طور اتوماتیک غیرفعال خواهد شد.

با این وجود اگر باز هم دوست دارید که این قابلیت‌ها را به صورت دستی خاموش کنید، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله‌ی اول: اپلیکیشن تنظیمات را در دستگاه موبایل خود باز کنید.

مرحله‌ی دوم: الان باید Battery را انتخاب کنید. اگر پیدا کردن آن برای شما راحت نیست، به راحتی نام آن را در بالای قسمت تنظیمات بنویسید و سپس روی جستجو کلیک کنید.

مرحله‌ی سوم: به قسمت پایین بروید و روی گزینه Wireless power sharing کلیک کنید.

مرحله‌ی چهارم: در این مرحله مورد سبز رنگ را غیرفعال کنید.

کلام آخر

هدف ما در این مطلب معرفی کامل قابلیت Wireless PowerShare سامسونگ بود. در همین راستا با دستگاه‌‌ها موبایلی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، آشنا شدیم. درست است که Wireless PowerShare بسیار کاربردی و جذاب است ولی تلاش کنید که از این قابلیت تا حد امکان زیاد استفاده نکنید تا باتری دستگاه موبایل شما آسیب نبیند و دمای دستگاه نیز بالا نرود. اکنون این شما هستید که باید بین سلامت دستگاه و افزایش طول عمر مفید باتری آن و یا شارژ کردن دائمی دیوایس‌های دیگر خود به وسیله‌ی دستگاه موبایل یکی را انتخاب کنید. حال بگویید که آیا تاکنون از این قابلیت استفاده کرده‌اید و از آن رضایت دارید؟ شما همچنین می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران نمایندگی سامسونگ در میان بگذارید.

24 سامسونگ نمایندگی رسمی سامسونگ در تهران بوده و دارای خدمات تعمیر موبایل سامسونگ، تعمیر تبلت سامسونگ، تعمیر ساعت هوشمند سامسونگ، تعمیر لپ تاپ سامسونگ و تعمیر مانیتور سامسونگ می باشد . برای مشاوره با شماره ۴۵۱۰۲ ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا