نمایندگی سامسونگ

سامسونگ ایران

نقطه سبز بالای گوشی سامسونگ چیست؟

اگر الان از گوشی‌های کمپانی اپل استفاده کرده باشید، حتما متوجه نقطه‌های نارنجی یا سبز بالای گوشی‌های سامسونگ شده‌اید. اکنون نیز این نقطه‌ها درموبایل‌های اندرویدی بالای 12 نیز وجود دارند ، اما سوال اصلی این است که کارایی این نقطه‌های سبز یا نارنجی چیست؟ در جواب این سوال باید گفت که ، نقطه‌های سبز رنگ نشانگر حریم خصوصی می‌باشند که در آپدیت‌های اندروید 12 به دو رنگ سبز و نارنجی قسمت بندی شده اند. نقطه سبز بالای گوشی به این معنی است که یک اپلیکیشن در حالت فعلی در حال استفاده از لنز دوربین موبایل شما می‌باشد. نقطه نارنجی علامت این است که دستگاه شما از یک برنامه استفاده می‌کند که میکرفون گوشی را روشن کرده است. هرچند در اولین نگاه این نقطه‌های سبز و نارنجی کمی آزار دهنده بنظر می‌رسند ، اما عملکرد آن‌ها بسیار بالا بوده و به کمک این نقاط می‌توانید برنامه‌هایی که بصورت مشکوک از دوربین یا میکروفون شما استفاده می‌کنند را شناسایی کرده و دسترسی یا مجوزهای صادر شده را لغو کنید. در این متن از نمایندگی سامسونگ به سوالات کلی و مهمی که باعث می‌شوند تا اطلاعات مفیدی از نقاط سبز و نارنجی کسب کنید را پاسخ خواهیم داد.

کاربرد نقطه سبز بالای گوشی سامسونگ

برای جواب به این سوال که چرا نقطه سبز بالای گوشی وجود دارد و کاربرد آن چیست نظر شما را به ادامه این مطلب جلب می‌کنم.

 

نقطه سبز بالای گوشی سامسونگ چیست
نقطه سبز بالای گوشی سامسونگ چیست

 

آیا کسی از طریق گوشی شما را زیر نظر دارد؟

اگر برنامه‌های اندرویدی گوشی خود را به صورت فایل APK دانلود یا نصب نکنید، این امکان وجود نخواهد داشت. بطور کلی سرویس گوگل به برنامه‌هایی که بدون صدور مجوز از شما و بصورت مخفیانه از دوربین یا میکروفون شما استفاده می‌کنند، اجازه نصب نمیدهد. با این حال اگر برنامه ها و بازی‌های موردنظر خود را از منبعی غیر از برنامه فروشگاه گوگل گوشی خود دانلود و نصب کنید، گوگل دسترسی به آن ها نخواهد داشت و ممکن است برنامه نصبی از قابلیت‌های حریم خصوصی نامطلوب برخوردار باشد. به طور کلی نقطه سبز بالای گوشی موبایل، وقتی روشن و فعال می‌شود که مخاطب وارد برنامه ای شده است که از دوربین شما استفاده می‌کند. و یا حتی وقتی که با برنامه‌ای تماس تصویری برقرار می‌کنید این نقطه سبز در بالای گوشی شما ظاهر خواهد شد. در صورتی که تماس تصویری خاصی برقرار نکرده‌اید یا به برنامه ای که از دوربین شما استفاده می‌کند وارد نشده‌اید اما همچنان نقطه سبز فعال می‌باشد باید اقدامات زیر را انجام دهید :

در مرحله اول باید از طریق تنظیمات در قسمت اپلیکیشن‌ها ، مجوزهای برنامه‌های نصبی خود را تحلیل کنید.

در صورتی که متوجه شدید که برنامه‌ای بدون صدور مجوز از طرف شما از دوربین استفاده می‌کند، یا برنامه را حذف کنید و یا مجوز استفاده از دوربین را غیر فعال کنید.

چگونه می‌توانم از نقطه سبز بالای موبایل اندروید خلاص شوم ؟

به طور کلی هیچ راه معتبری برای خاموش کردن نقطه‌های سبز و نارنجی در گوشی‌های اندروید 12 یا سری‌های بالاتر وجود ندارد. اما مسئله مهم تر و حائز اهمیت این است که بتوانید مجوزهای استفاده از لنز دوربین و میکروفون را برای اپلیکیشن‌های غیر ضروری و غیر مرتبط غیر فعال کنید. جهت انجام این موضوع مثل پروسه زیر پیش بروید:

در مرحله اول پنل اعلان یا پیام گوشی خود را تا انتها به سمت پایین بکشید.

سپس در بخش تنظیمات سریع، گزینه تغییر در دسترسی دوربین را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید تا خاموش شود.

اگر در قسمت تنظیمات سریع خود گزینه تغییر در دسترسی دوربین را مشاهده نمی‌کنید، آن را به تنظیمات سریع اضافه کنید. جهت این اقدام مثل مراحل زیر پیش روید :

ابتدا قسمت اعلام یا پیام‌های گوشی خود را تا انتها به سمت پایین بکشید.

بسته به سری اندروید خود گزینه مداد یا ویرایش را مشاهده خواهید کرد. آن را انتخاب کنید.

سپس مورد دسترسی به لنز دوربین را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید و آن را به تنظیمات سریع خود بکشید تا به این بخش افزوده شود.

انجام این کار موجب می‌شود تا مجوز دسترسی به دوربین به صورت موقت لغو شود و نقطه سبز بالای گوشی شما ناپدید گردد.

نقطه سبز بالای گوشی سامسونگ چیست
نقطه سبز بالای گوشی سامسونگ چیست

چگونه می‌توانیم مجوزهای برنامه‌ها را بررسی و مدیریت کنیم؟

اگر نقطه سبز بالای موبایل شما پس از مدتی مجددا ظاهر شود به این معنی است که برنامه جدید از دوربین گوشی شما استفاده می‌کند. در این صورت ، باید به مدیریت مجوز ها وارد شده و مجوز صادر شده جهت دسترسی به دوربین را لغو کنید. برای انجام این کار مثل مراحل زیر پیش‌ روید :

در مرحل اول وارد تنظیمات شوید.

سپس به قسمت تنظیمات امنیت و حریم خصوصی بروید و روی گزینه مدیریت مجوز ها را کلیک کنید.

به قسمت دوربین در بخش بالای صفحه بروید.

در این قمست می‌توانید برنامه‌هایی را که به تازگی از دوربین شما استفاده کرده اند را بررسی کنید. روی برنامه‌های غیرمرتبط و مشکوک کلیک کنید و دسترسی ایجاد شده را لغو کنید.

توجه داشته باشید که تنظیمات اعلام شده در مدل‌های مختلف اندرویدی متفاوت می‌باشد و در مراحل ذکر شده کمپانی سامسونگ به عنوان مثال انتخاب شده است .

گزینه‌های بیشتر درباره حریم خصوصی اندروید 12 :

علامت‌های استفاده گوشی موبایل از لنز دوربین و میکروفون ( نقطه های سبز و نارنجی بالای گوشی )

داشبورد حریم خصوصی که به کمک آن می‌توانید به بررسی اپلیکیشن‌هایی که از دوربین و میکروفون و سایر حسگرها استفاده کرده‌اند، بپردازید.

وقتی یک اپلیکیشن اطلاعاتی که با کلیپ بورد کپی کرده اید را می‌خواند، اعلان کوچیکی در پایین صفحه مبنی بر خوانده شدن متن کپی شده مشاهده می‌شود.

نقطه سبز بالای گوشی سامسونگ چیست
نقطه سبز بالای گوشی سامسونگ چیست

ویژگی FRP

آخرین مورد نامبرده ویژگی FRP می‌باشد که یکی دیگر از گزینه‌های حریم خصوصی اندروید 12 می‌باشد که ممکن است به آن برخورده باشید . این ویژگی جلوی دسترسی مخاطبان غیر مجاز را  به تلفن همراه شما پس از بازنشانی کارخانه را میگیرد. دستگاه موبایل در صفحه قفل گیر می‌کند تا اطلاعات حساب گوگل صحیح را وارد شود. اما اگر رمز حساب گوگل خود را روی گوشی سامسونگ خود فراموش کرده اید و می‌خواهید این قفل را دور بزنید، از PassFab Android Unlocker به عنوان اپلیکیشن‌ای به شما  کمک میکند تا با خارج کردن این قفل ایراد پیش آمده را رفع نمایید.

4 مرحله برای رفع قفل FRP با به کارگیری از PassFab Android Unlocker عبارت‌اند از :

گوشی موبایل خود را به کامپیوتر متصل کنید و مورد “برداشتن قفل FRP” را انتخاب کنید.

اکنون، فقط نیاز به انتخاب نسخه اندروید گوشی موبایل خود دارید. اگر از نسخه اندروید گوشی خود خبر ندارید، باید گزینه “نمیدانم ” را بزنید.

حالا، فقط باید گوشی خود را راه اندازی کنید. پس از راه اندازی مجدد، دستگاه موبایل شما با موفقیت از قفل FRP بایپس خواهد شد.

مدیریت نقطه سبز بالای گوشی سامسونگ و خاموش کردن آن

با این مشخصات اکنون بهتر در مورد این که چگونه می‌توانید نقطه سبز روی گوشی موبایل اندرویدی خود را خاموش کنید و چرا نباید نگران آن باشید، آگاه هستید. این قابلیت به عنوان یک بخش از تمام موبایل‌های هوشمند اندرویدی که از نسخه 12 به بالا استفاده می‌کنند، به صورت داخلی وجود دارد. با این نقطه، به راحتی می‌توانید بفهمید کدام برنامه درحال استفاده از دوربین و میکروفون تلفن همراه شما است و در صورت مشکوک بودن آن را از طریق بررسی تنظیمات دسترسی‌ها را لغو کنید.

اگرچه قصد خرید گوشی موبایل سامسونگ یا حتی تعمیر گوشی سامسونگ، تعمیر لپتاپ سامسونگ، تعمیر ساعت هوشمند سامسونگ، تعمیر تبلت سامسونگ، تعمیر مانیتور سامسونگ را دارید می‌توانید به نمایندگی رسمی سامسونگ در غرب تهران مراجعه کنید. برای ارتباط با کارشناسان فروش و تکنسین‌های تعمیرات با شماره تلفن:02145102 و همچنین برای مراجعه حضوری می‌توانید به آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس، طبقه11، واحد 14 مراجعه کنید. ممنون که ما را تا انتهای مطلب همراهی کردید،؛ برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با تکنسین‌های ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا